MHA - belka nowa
ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
El. ME 2020: Polska zaczęła od zwycięstwa - Kosowo rozbite (wideo)
24.10.2018 20:18 Źródło: inf. własna/ZPRP/TVP

Reprezentacja Polski od zwycięstwa rozpoczeła eliminacje do ME 2020. W meczu 1. kolejki grupy pierwszej biało-czerwoni wysoko pokonali w Ostrowcu Świętorkzyskim Kosowo. Kolejnym przeciwnikiem ekipy trenera Piotra Przybeckiego - tym razem na wyjeździe - będzie Izrael, który przegrał z Niemcami.

Polacy zaczęli fenomenalnie pierwszy kwadrans - prowadzili 10:1 (Fot. EHF TV)

Polacy zaczęli to spotkanie od mocnego uderzenia i czterech goli z rzędu. Goście pierwszy raz trafili do bramki strzeżonej przez Adama Malchera w 6. minucie, a autorem tego gola był Kreshnik Krasniqi.

Po kwadransie Polacy prowadzili 10:1 i wtedy zanotowali przestój, w ciągu dziewięciu minut nie rzucili żadnej, a stracili cztery bramki. Z takiego obrotu spraw nie był zadowolony trener Piotr Przybecki, który poprosił o czas. To nieco pomogło jego zawodnikom, którzy od tego momentu zdecydowanie poprawili grę w defensywie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Biało-Czerwonych 15:5.

Po przerwie Polacy cały czas powiększali przewagę, dystans dzielący obie drużyny systematycznie się powiększał. W 46. minucie po bramce Jana Czuwary gospodarze wygrywali już różnicą dwudziestu trafień (28:8). Sytuację próbował ratować trener gości i poprosił o przerwę.

Nie zdało się to na wiele, Biało-Czerwoni grali bardzo dobrze, co chwilę wyprowadzali kontrataki, z pozytywnej strony pokazali się też obaj nasi bramkarze – Adam Malcher (pierwsza połowa) oraz Mateusz Kornecki (druga połowa).

Ostatecznie podopieczni trenera Piotra Przybeckiego rozbili Kosowo 37:13 i udanie rozpoczęli kwalifikacje do EHF EURO 2020.

W drugim meczu 1. kolejki naszej grupy Niemcy pokonały naszego najbliższego rywala Izrael.

Polska - Kosowo 37:13 (15:05) [wideo - cały mecz]

Polska: Kornecki, Malcher – Krajewski 2, Walczak, Krupa 1, Łangowski 4, Czuwara 5, Majdziński 1, Syprzak 1, Potoczny, Moryto 5, Daszek 5, Kondratiuk 5, Gębala 2, Paczkowski 6, Chrapkowski

Kosowo: Curri, Berisha – Syla, Jupa 3, Krasniqi 1, Hoxha 1, Fetahu 1, Ahmeti 1, Terziqi 4, Beshiri, Quni, Tahirukaj 2, Cimili

Niemcy - Izrael 37:21 (19:09) [wideo - cały mecz]

Niemcy: Wolff, Heinevetter - Gensheimer 7, Lemke, Wiencek 2, Suton 3, Reichmann 7, Pekeler 1, Strobel, Groetzki, Semper 4, Kühn 4, Musche 2, Böhm 3, Pieczkowski 2, Kohlbacher 2

Izrael: Elimelech, Shamir - Shkalim 1, Gera, Sidi, Levy 3, Shalem 2, Hershkowitz 1, Gerera 2, Tutkenitz 2, Stelman, Appo, O. Cohen 1, A. Cohen 2, Segal 2, Pomeranz 5