ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
El. ME 2020: blamaż Polaków - porażka z Izraelem (wideo)
28.10.2018 20:52 Źródło: inf. własna/ZPRP/DHB
komentarzy 3

W drugiej serii spotkań kwalifikacji EHF EURO 2020 reprezentacja Polski przegrała w Tel Awiwie z Izraelem 24:25 (12:12). W całym meczu obie drużyny popełniły masę błędów technicznych, a w samej końcówce minimalnie skuteczniejsi okazali się gospodarze, którzy wykorzystali fatalną formę rzutową biało-czerwonych.

Izrael cieszy się z historycznego pierwszego zwycięstwa w piłce ręcznej nad Polską (Fot. EHF TV)

Początek spotkania to dwa trafienia zawodników Piotra Przybeckiego po kontratakach. To właśnie kontry i ataki ze skrzydła były najgroźniejszą bronią obu zespołów w pierwszym fragmencie meczu. Zdecydowanie słabiej wyglądała gra w ataku pozycyjnym, mnożyły się błędy techniczne, brakowało tempa i rytmu, a wynik oscylował wokół remisu.

Gospodarze ustępowali Polakom warunkami fizycznymi i starali się te braki nadrabiać agresywną grą w defensywie. Pierwsze przełamanie nastąpiło w 21. minucie, kiedy trafienia Rafał Przybylskiego i Jana Czuwary przyniosły naszemu zespołowi prowadzenie 9:7.

Niewykorzystane szanse na powiększenie przewagi szybko się zemściły, a konsekwentna gra Izraelczyków przyniosła im kolejne wyrównanie. Do przerwy było po 12.

W drugiej odsłonie Piotr Wyszomirski zastąpił między słupkami Adama Malchera i niemal od razu popisał się efektowną interwencją. To nieco pobudziło biało-czerwonych, którzy także dzięki błędom technicznym gospodarzy odskoczyli na 17:14.

Wtedy przestój zanotował polski zespół i po chwili tablica świetlna ponownie pokazywała remis (18:18). Do końca meczu pozostawał kwadrans i wszystko zapowiadało wyrównaną końcówkę tego starcia.

Cały czas minimalną przewagę mieli Polacy, ale po obu stronach parkietu mnożyły się błędy i niecelne rzuty. Na minutę przed końcem gracze Izraela wyrównali po bramce z rzutu karnego, a karę wykluczenia na dwie minuty otrzymał Arkadiusz Moryto.

Trener Przybecki wprowadził szóstego gracza z pola za bramkarza i poprosił o czas, żeby rozpisać ostatnią akcję. W tej Biało-Czerwoni nie zdołali nawet oddać rzutu, piłkę przejęli gospodarze i pognali pod polską bramkę, do której zdążył wrócić Wyszomirski.

Niestety Yosef Appo po dynamicznej akcji minął naszych defensorów i niemal równo z końcową syreną ustalił wynik meczu na 25:24 dla miejscowych.

Liderem grupy 1 zostali Niemcy, którzy na wyjeździe rozbili - zgodnie z oczekiwaniami - najsłabsze w stawce Kosowo. Polacy spadli na drugie miejsce i mają tyle samo puntów, ile Izrael. Kolejne mecze eliminacji ME 2020 w kwietniu przyszłego roku.

[wideo] Zobacz ostatnie sekundy meczu Izrael - Polska!

Izrael - Polska 25:24 (12:12) [wideo - cały mecz]

Izrael: Elimelech, Shamir - Appo 3, A. Cohen, O. Cohen, Gera, Gerera 2, Hershkowitz, Levy 6, Natsia, Peres Shalam, Pomeranz 5, Segal, Shkalim 1, Sidi 2, Stelman 6

Polska: Malcher, Wyszomirski - Chrapkowski 1, Czuwara 3, Daszek 3, M. Gębala 1, Krajewski 3, Moryto 6, Paczkowski 1, Kondratiuk 1, Przybylski 2, Syprzak, Walczak, Łangowski 3, Krupa, Potoczny

Kosowo - Niemcy 14:30 (05:15) [wideo - cały mecz]

Kosowo: Curri, Berisha - Terziqi 5, Ahmeti 2, Beshiri 2, Drilon. Tahirukaj 2, Hoxha 1, Jupa 1, Krasniqi 1, Cimili, Mugoli, Quni, Ramadani, Ramosaj, Syla, Drenit Tahirukaj

Niemcy: Wolff, Quenstedt - Gensheimer 4, Semper 4, Kohlbacher 3, Pieczkowski 3, Reichmann 3, Bohm 2, Fath 2, Groetzki 2, Musche 2 , Strobel 2, Wiencek 2, Lemke 1, Kuhn, Pekeler

Piotr | *.pl | 29.10.2018 09:24
Srry ale Piotr Przybecki na czasie zachowuje się, jak panienka. Zamiast wstrząsnąć tym zespołem, gada do nich jakieś kocopały. Izrael wygrał bo był waleczny, a nasi grali jak delikatne panienki, zero pomyślunku i skuteczności. Tak nie można grać.
żenada roku w handballu
Verdykt | *.pl | 29.10.2018 10:08
super prezent kadry Polski na 100-lecie piłki ręcznej, a tak się chłopcy prężyli i kłaniali w pas na scenie.
Reprezentacja
Kibic | *.pl | 29.10.2018 15:07
Ta reprezentacja nie ma liedera na parkiecie, ale przede wszystkim na lawce. Dobry, charyzmytyczny trener nawet z tych z tych zawodnikow zrobilby druzyne.