ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
A A A
ME 2016: Chorwaci rozpracowani - "zatrzymać rzut z drugiej linii" (wideo)
27.01.2016 12:06 Źródło: inf. własna/EHF/ZPRP
komentarzy 0

Godziny dzielą nas od decydującego o losach polskiej reprezentacji na ME 2016 meczu z Chorwacją. Tylko wygrana da nam przepustkę do fazy pucharowej tuirnieju i walki o medale. Nasi zawodnicy sa mocno zmotywowani przez meczem z ekipą z Bałkanów, a na zimno analizuje pojedynek nasz sztab trenerski. Wiadomo już, że w meczu z Chorwatami biało-czerwoni beda musieli sobie radzić bez Bartosza Jureckiego, który wciąż leczy kontuzję łydki.

 

Bartosz Jurecki nie zagra jednak z Chorwacją (Fot. J. Dobranowska)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

 

Obrotowy reprezentacji Polski Bartosz Jurecki ostatecznie nie został zgłoszony w środę do składu reprezentacji Polski. Oznacza to, że nie zobaczymy go w dzisiejszym spotkaniu z Chorwacją, kończącym rywalizację w rundzie zasadniczej grupy 1.

 

- W określonych sytuacjach boli go jeszcze noga. Trener Biegler uznał, że zgłoszenie równoznaczne byłoby z grą na 100%, a to na razie jest wykluczone. Nie chcemy ryzykować - powiedział lekarz polskiej reprezentacji, Rafał Markowski.

 

Starszy z braci Jureckich we wtorek wziął udział w wieczornym treningu zespołu, ale ćwiczył tylko indywidualnie.

 

- Chorwaci swoją grę opierają na znanych od lat zawodnikach. Pojawiło się kilka nowych twarzy. Do Polski nie przyjechał Igor Vori dlatego inaczej współpracują z obrotowym. Ich gra opiera się na rozgrywających. Wierzą w swój rzut z drugiej linii - analizuje grę najbliższych rywali naszego zespołu statystyk reprezentacji Polski, Łukasz Kalwa.

 

[wideo] Kalwa: Chorwaci grają z Duvnjakiem na szpicy

 

 

- Z Manuelem Strlekiem czeka mnie dużo pracy. On jest niesamowicie skuteczny. Również na drugiego skrzydłowego - Ivana Cupica, będziemy musieli zwrócić baczną uwagę - powiedział Michał Daszek przed meczem Polska-Chorwacja.

 

Prawoskrzydłowy polskiej reprezentacji planuje zgolić brodę. Aby tak się stało, musi jednak zostać spełniony jeden warunek.

 

[wideo] Daszek: Planuję zgolić brodę, gdy...

 

 

Mecz Polska - Chorwacja dziś w Krakowie o 20:30.

 

Zobacz program meczów 5. kolejki ME 2016 w grupach: grupa M1 i grupa M2

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens