ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
ME 2016: Hiszpania zagra o złoto - Chorwacja pokonana (wideo, foto)
29.01.2016 22:45 Źródło: inf. własna

Pogromcy biało–czerwonych sprzed dwóch dni nie sprostali Hiszpanii. Choć zaczęli mecz, tak jak z Polską – 4:1 i wydawało się, że chcą powtórzyć scenariusz, to na taki wariant nie pozwolili im zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego. Potrafili się skoncentrować, złapać właściwy rytm i jeszcze w pierwszej połowie nie tylko odrobić straty, ale i zejść na przerwę z prowadzeniem 18:14. Po przerwie "pilnowali swego" i choć Chorwacja zbliżała się na niebezpieczny dystans, to zawsze potrafili przywrócić status quo i ostatecznie wygrać mecz 33:29. A to daje prawo gry o złoty medal.

Domagoj Duvnjak i jego koledzy zostali pokonani przez Hiszpanię (Fot. EHF Media)

Otwarcie dla Chorwacji. "Chodzony" atak pozycyjny Hiszpanów, był "wodą na młyn" do wyprowadzania kontrataków (Maric, Cupic) i szybkiej gry podopiecznych trenera Babica. W piątej minucie spotkania Hiszpania miała już "zaliczony" czas dla trener i przegrywała 1:4.

W następnej pięciominutówce doszła na 4:5 i 5:6, by pozwolić Strlekowi i spółce odskoczyć na trzy "trafienia" (5:8). Hiszpanie jednak wiedzieli, że nie mogą pozwolić rywalom zdobyć zbyt dużej przewagi i po 15 minutach po bramce Garcii, "złapali" kontakt 7:8.

Warunki gry na parkiecie dyktowali jednak Chorwaci. W 20 minucie mieli trzy gole przewagi (12:9) i tego dystansu zespół z Półwyspu Iberyjskiego nie mógł do końca zredukować. Do momentu, w którym Chorwaci popełnili dwa błędy z rzędu.

Wyprowadzili dwie kontry i 23 minucie Garcia wyrównał na 13:13. Trzy minuty później Ugalde dwiema bramkami po kontrze pozwolił Hiszpania po raz pierwszy prowadzić w tym meczu (15:13). Po przegraniu pojedynku Cupica ze Sterbikiem, dwiema bramkami z rzędu do protokołu wpisał się Aguinagalde i po 30 minutach Hiszpania prowadziła 18:14.

Po czterech minutach drugiej odsłony, dystans bramkowy pozostawał taki sam i wtedy Hiszpanom przyszło grać w osłabieniu. Przetrwali bez uszczerbku i dopiero, gdy siły na parkiecie się wyrównały, Chorwacja odrobiła jednego gola. W 40 minucie po niecelnym dograniu piłki przez Dujszejbajewa, Strlek zmniejszył dystans do dwóch "trafień".

W 43 minucie Hiszpania prowadziła 23:21. Chorwaci grali jednak cierpliwie. Nie załamywali rąk po bramce Rivery, tylko grali swoje. Wykorzystali przestój podopiecznych trenera Cadenasa i po bramce Sebetica, przegrywali 23:24. Golem odpowiedział Maqueda, ale na dwuminutową karę powędrował Guardiola. Strlek nie myli się przy karnym, skutecznym rzutem odpowiada Garcia i na dziewięć minut przed końcem meczu jest 26:24 dla Hiszpanii.

Dwie minuty później - 28:26. Dwie kontry Tomasa i powiększenie dystansu do czterech goli (30:26), zmusiło trenera Babica do wzięcia czasu. Po nim jego podopieczni zdobywają bramkę, ale Hiszpanie również. W 57 minucie 32:28 prowadzi Hiszpania.

Maric zmniejsza różnicę, Chorwaci decydują się na obronę "każdy swego", zdobywają piłkę i karnego, którego nie wykorzystuje Strlek. Skuteczny za to jest Rivera, następną siódemkę oraz dobitkę broni Vargas i Hiszpania po zwycięstwie 33:29, może się cieszyć z awansu do finału.

[wideo] Hiszpania o złoto - Chorwacja o brąz

Hiszpania - Chorwacja 33:29 (18:14)

Hiszpania: Sterbik, Vargas – Gurbindo, Maqueda 2, Tomas 5, Entrerrios 4, Aguinagalde 5, Ugalde 3, Canellas, Morros, Garcia de Argila, Rivera 6, Guardiola 1, Dujshebaev 1

Chorwacja: Stevanovic, Alilovic – Maric 4, Duvnjak 1, Kopljar 4, Gojun, Horvat 3, Karacic 3, Kozina, Strlek 4, Cupic 2, Kovacevic, Sebetic 2, Sliskovic 6 Cindric

Z Krakowa Tadeusz Piątkowski

1
??
??? | *.pl | 29.01.2016 23:02
A co z meczem Niemcy - Norwegia , Norwegia złożyła protest że w czasie ostatniej akcji Niemców było za dużo zawodników Niemieckich na boisku , są w tej sprawie jakieś wiadomości ?? Tak było !