Handballowe zeszyty - apsek
ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
A A A
Wenta: nowym trenerem reprezentacji powinien być Polak
01.02.2016 17:22 Źródło: inf. wlasna
komentarzy 4

Po finale ME swoimi spostrzeżeniami podzielił się Bogdan Wenta, który na obserwował mecze finałowe w Tauron Arenie w Krakowie. Zdaniem byłego trenera kadry Polski, a obecnie europosła Platformy Obywatelskiej hiszpański zespół nie był sobą tego dnia. Przy okazji rozmawialiśmy o wyborze nowego trenera kadry Polski.

 

Bogdan Wenta obudził ducha polskiego piłki ręcznej (Fot. Archiwum)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

- Dla mnie wynik dzisiejszego finału jest niespodzianką. Hiszpanie zagrali, jakby nie byli sobą. Prezentowali nie swój styl, na parkiecie zachowywali się dziwnie. Tak grających utytułowanych zawodników jeszcze nie widziałem. W przeciwieństwie do Niemców, którzy grali, jak natchnieni. Doskonale piłki „ciągnął” ich bramkarz, grali konsekwentnie i w efekcie pokazali „fachowcom”, że w handballu wszystko jest możliwe. Niespodzianka wskazująca drogę, jaką powinno się kroczyć przy zmianie pokoleń - poweiedział handball.pl Bogdan Wenta.


- Czy uważam, że trenerem reprezentacji Polski, powinien być Polak. Oczywiście. Mamy kilku młodych szkoleniowców i ich powinno się brać pod uwagę przy wyborze nowego selekcjonera. Oczywiście, nie wiadomo, czy się sprawdzą, ale jeśli nie da im się szansy, to nigdy nie będziemy tego wiedzieć. Nieuchronnie czeka nas przebudowa zespołu i musimy już dziś myśleć nad tym, co będzie jutro - uważa popularny "Wentyl".

 

- Jeśli zakwalifikujemy się do Igrzysk Olimpijskich, to dzisiejsza reprezentacja może jeszcze tam zagrać, ale w dalszej perspektywie, a w 2023 roku jesteśmy organizatorem Mistrzostw Świata, musimy myśleć o budowie drużyny właśnie na tę imprezę. To może być też bolesne, bo młodzi muszą się uczyć, ale musimy wykorzystać wszystkich, którzy mogą wnieść coś nowego. Zawodników, trenerów…- zakończył Wenta.


Z Krakowa Tadeusz Piątkowski

oceń + 2 (2 głosów)
 
podziel się artykułem
4
utopia
realista | *.pl | 02.02.2016 08:39
Skąd brać tych zawodników ?, gdyby byli młodzi i zdolni to już by grali w Niemczech i podnosili swoje umiejętności , ale na razie mamy dno.
chłodnym okiem
AK | *.pl | 02.02.2016 14:42
z tej grupy teraz młodych kandydatów na trenera nadaje się tylko Tkaczyk..Jest gotowy intelektualnie,ma autorytet u chłopaków,napewo może po tej chańbie to pozbierać i pójść dalej niż Wenta.W tym wszyskim najważniejszy jest charakter.Przybecki był wielokrotnie powoływany do reprezentacji i nigdy nie mógł jej pomóc.Miejmy nadzieję,że cały Zarzą zachowa się po męsku tak jak Niemiec --poda sie do dymisji!
ręczna jest prostą grą
rudynieczerwony | *.pl | 02.02.2016 15:37
dlatego wymaga prostych metod Wenta i Waszkiewicz przejmują do igrzysk stery kadry,powołują wszystkich tych co są najlepsi jadą do Rio na ciepłe piaski i klimaty copacabana" warunek awans do MŚ w Francji, przywożą plan działania do MŚ 2023 i robią to sami lub wskazują zdolnych trenerów a działacze organizują kasę na ligę w której jak w Niemczech kadrowicze grają w 12-14 klubach proste jak bat
Moi kandydaci!
kibic | *.pl | 02.02.2016 16:21
Kowalczyk - były trener reprezentacji, Ciepliński - były trener reprezentacji kobiet, Wenta - były trener reprezentacji.
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens