Kadra żeńska
Drugie zwycięstwo Polski - Argentyna obudziła się po przerwie (foto)
26.11.2016 20:13 Źródło: inf. własna/ZPRP

W drugim dniu towarzyskiej rywalizacji w hiszpańskiej Eldzie reprezentantki Polski pokonały Argentynę 31:28 (18:11). W niedzielę biało-czerwone zmierzą się z gospodyniami turnieju, stawką meczu będzie pierwsze miejsce w imprezie.

Polki wygrały z Argentyną i powalczą z Hiszpanią o zwycięstwo w turnieju w Eldzie (Fot. FB /rfebm.net)

Pierwsza połowa to popis Biało-czerwonych, które zdominowały rywalki i systematycznie powiększały przewagę – na pięć minut przed końcem tej partii Polki prowadziły już różnicą dziesięciu bramek.

Podobnie jak po wczorajszym spotkaniu z Japonią pochwalić trzeba Weronikę Kordowiecką, która znakomicie spisywała się między słupkami polskiej bramki. Ponownie skuteczna była Kamila Szczecina.

Grą zespołu umiejętnie dyrygowała Kinga Achruk, warto dodać rozgrywająca zastępuję Karolinę Kudłacz-Gloc w roli kapitan drużyny narodowej.

W drugiej odsłonie w szeregi polskiego zespołu wdało się lekkie rozprężenie i rywalki zaczęły niwelować straty, ale zwycięstwo naszej drużyny ani przez chwilę nie było zagrożone.

Argentyna - Polska 28:31 (11:18)

Argentyna: Carratú - Urban 6, Iacoi, Bonasola 4, Pizzo 1, Salvado 5, Gavilan, Uriarte, Mendoza 3, Crivelli, Casasola 4, Rosalez, Mena 1, Sans 1, Ponce de León 2, Gandulfo 1

Polska: Drabik 1, Kowalska 4, Kobylińska 1, Janiszewska 2, Kozłowska 2, Szczecina 4, Królikowska 1, Grzyb 4, Andrzejewska 3, Nosek 1, Gęga 4, Galińska, Achruk, Wojtas 3, Rosiak

Hiszpania - Japonia 33:21 (17:11)

Hiszpania: Navarro, Zoqbi - López 2, Martín 4, Carla, Mangué 1, Aguilar 1, Chávez 1, González 2, Pena 2, González 5, Mireya González, Egozkue 1, Rodríguez 4, Hernández 3, Sans 2, Temprano, Barbosa 5