plzowka_927_250
I Love Handball - Belka duza 2
Kadra żeńska
A A A
ME 2018: Polki znają rywalki - zagramy w grupie A (wideo)
12.06.2018 12:35 Źródło: inf. własna/EHF
komentarzy 2

Reprezentacja Poski piłkarek ręcznych zna już rywalki, z którymi zagra w listopadowo-grudniowych Mistrzostwach Europy we Francji. Losowanie pierwszej fazy grupowej odbyło się w Paryżu.

 

Silje Solberg i Michael Wiederer wylosowali dla Polski grupę A (fot. EHF TV / YT)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Biało-czerwone trafiły do grupy A, w której będą rywalizować kolejno z Serbią, Danią i Szwecją. Te zespoły swoje mecze rozegrają w Nantes. Jednym słowem czeka nas skandynawsko-bałkańska przeprawa.

 

Biało-czerwone z pewnością najwięcej problemów będą miały z Dunkami, ale z Serbią i Szwecją, która pokonaliśmy na ostatnich MŚ 2017 w Niemczech 33:30 nie jesteśmy na straconej pozycji.

 

W pozostałych grupach los skojarzył także silne zespoły. W każdej grupie zapowaidają się hitowe mecze, do których telewizyjne prawa w Polsce ma TVP Sport. Publiczny nadawca pokaże mecze biało-czerwonych i inne hitowe spotkania na otwartej antenie, bo TVP Sport od niedawna został włączony do Naziemnej Teleiwzji Cyfrowej za TVP Rozrywka.

 

W pierwszej fazie grupowej drużyny grają każdy z każdym. Odpadają zespoły, które zajmą czwarte miejsce w swoich grupach.

 

W drugiej fazie grupowej najlepsze zespoły z grupy A i B tworzą grupę M1 i analogicznie zespoły z grup C i D znajdą się w grupie M2. W półfinałach zagrają po dwie najlepsze ekipy z M1 i M2. 

 

ME piłkarek ręcznych odbędą się na przełomie listopada i grudnia 2018 roku. (29.11 - 16.12).

 

ME piłkarek ręcznych - Francja 2018 - pierwsza faza grupowa

Grupa A

(Nantes)

Grupa B

(Nancy)

Grupa C

(Montbéliard)

Grupa D

(Brest)

Dania Francja Węgry Norwegia
Serbia  Czarnogóra Hiszpania  Rumunia
Szwecja  Rosja Holandia Niemcy
Polska  Słowenia Chorwacja  Czechy

  

 

 

[wideo] EHF TV: zobacz losowanie grup ME 2018 piłkarek ręcznych w Paryżu!

 

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
2
Zróbmy szoł
MR6 | *.pl | 12.06.2018 20:51
Piłka ręczna musi przegrać z siatkówką. Zwłaszcza piłka ręczna kobiet jest nieciekawa. Może jakby zwiększyć ilość zawodników i zawodniczek do ośmiu, to przynajmniej jedna zawodniczka w drużynie mogłaby być wystawiana ze względu na urodę. To byłaby tylko 1/8 drużyny i już piłka ręczna zyskałaby na popularności i atrakcyjności.
do MR6
Tom aus Breslau | *.pl | 13.06.2018 20:27
MR 6 - A kto tak Ci się podoba z siatkarek? jeśli można wiedzieć. Od czasu jak nie widuje się tej Brazylijki, która wyszła za siatkarza też (zapomniałem nazwisk), to - oprócz bezkonkurencyjne Stefki Velijkovic - nie ma żadnej, której uroda powala... Siatkarki sprawdzają się, ale jedynie w dalszych planach... Natomiast już sama Kinga Polenz (Grzyb) wystarcza urodą na reprezentację ręcznych...
MP Kalisz 2019
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens