I Love Handball - Belka duza 2
Kadra żeńska
A A A
MŚ U-18: Polki już trenują w Kielcach - "musimy dobrze zagrać" (wideo)
23.07.2018 15:22 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

Rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski. Gospodynie mistrzostw świata przez najbliższy tydzień będą trenowały w Kielcach, czyli mieście, które już niedługo będzie gościło najlepsze młode zawodniczki piłki ręcznej z całego świata. Polki do Kielc przyjechały w niedzielę.
 

Młode polskie piłkarki ręczne rozpoczęły już przygotowania do sierpniowych MŚ U-18 w Kielcach (Fot. Ł.Zarzycki / UM Kielce)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

W poniedziałek rano miały już sporo obowiązków – najpierw spotkały się z przedstawicielami mediów, a następnie trenowały na siłowni oraz w hali. Do mistrzostw zostały jeszcze około dwa tygodnie, ale biało-Czerwone będą trenować już tylko w Kielcach. Skąd taka decyzja?

- Żeby zobaczyć całą infrastrukturę, aby poznać jak to wygląda ze strony organizacyjnej. Chcemy, aby zawodniczki poczuły się jak u siebie w domu. I już pierwszego dnia tak było, za co wszystkim dziękuję. Musimy też dobrze przygotować do turnieju, zapoznać się z halą i środowiskiem i co najważniejsze dobrze zagrać – wyjaśnia trenerka reprezentacji Polski, Agnieszka Truszyńska.

 

[wideo] Truszyńska: O motorykę i taktykę jestem spokojna

 Aklimatyzować się w Kielcach nie musi kapitan reprezentacji Polski, Magda Więckowska, która na co dzień gra w miejscowej drużynie, Koronie Handball.

- Myślę, że to będzie dla mnie duży plus. Będę miała wsparcie, bo na mecze przyjdzie rodzina, koleżanki. To też dobre dla drużyny, bo będziemy miały dodatkowy doping z trybun – mówi rozgrywająca.

Reprezentacja Polski przygotowuje się do mistrzostw od dłuższego czasu. Podczas zgrupowania w Kielcach treningi będę miały już jednak inną formułę.

- Ten okres przygotowawczy przepracowałyśmy bardzo ciężko. Wszystkie byłyśmy już zmęczone, ale motywowałyśmy się nawzajem. Robiłyśmy to jednak po to, aby każda była gotowa do rozegrania wielu meczów – nie ukrywa Więckowska.

 

[wideo] Więckowska: to będzie turniej walki

 


 

- Motorycznie jesteśmy już przygotowane dobrze, teraz będziemy więcej trenować z piłkami, pracować nad taktyką oraz doskonalić rzuty – dodaje zawodniczka reprezentacji Katarzyna Cygan.

Polki pod koniec tygodnia rozegrają dwa sparingi z Koroną Handball Kielce, ale będą one zamknięte dla publiczności. Zgrupowanie zakończy się w niedzielę 29 lipca, a Biało-Czerwone dostaną wolne. Następnie znów spotkają się 2 sierpnia i już przez całe mistrzostwa zostaną w Kielcach.

Na potrzeby MŚ została uruchomiona oficjalna strona turnieju - handballpoland2018.pl

 

 

Polskie piłkarki ręczne zagrają w grupie A:


Polska - Angola (07.08.2018r. godz. 18:00)
Polska - Słowacja (09.08.2018r. godz. 18:00)
Polska - Rumunia (10.08.2018r. godz. 18:00)
Polska - Niemcy (12.08.2018r. godz. 18:00)
Polska - Brazylia (13.08.2018r. godz. 18:00)

 

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Akademia Gniezno
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens