Kadra żeńska
Nieudany rewanż Polski w Japonii - "zbieramy cenne doświadczenie"
23.06.2018 16:21 Źródło: inf. własna/ZPRP

W wyjazdowym meczu towarzyskim reprezentantki Polski przegrały z Japonią 20:26. Do przerwy Biało-czerwone prowadziły różnicą dwóch trafień, ale w drugiej połowie na parkiecie w Takasaki dominowały gospodynie, które wygrały tę część spotkania 15:7 i przypieczętowały zwycięstwo.

Polskie piłkarki ręczne przegrały z Japonią (Fot. ZPRP / R. Ingielewicz)

Do Japonii Leszek Krowicki zdecydował się zabrać nieco mniej doświadczone, jeżeli chodzi o występy w drużynie narodowej, zawodniczki, które na co dzień występują w rodzimej PGNiG Superlidze.

Mecze z reprezentacją gospodarzy igrzysk olimpijskich w roku 2020 to etap przygotowań reprezentacji Polski do turnieju finałowego mistrzostw Europy, który pod koniec listopada rozpocznie się we Francji.

- Nie jestem zadowolony z wyniku, ale cieszę się, że wiele młodych zawodniczek zebrało tutaj cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. To były sparingowe mecze kontrolne i tak je potraktowaliśmy – chcieliśmy dać szansę gry wszystkim dziewczynom i przećwiczyć w tym zestawieniu osobowym rozwiązania taktyczne, które stosujemy w kadrze – tłumaczy selekcjoner Leszek Krowicki.

W sobotnim meczu najskuteczniejsza w polskich szeregach była rozgrywająca Romana Roszak – autorka trzech bramek. Z uwagi na kontuzję nie wystąpiła obrotowa Patrycja Noga.

Dwa dni wcześniej Polki przegrały z Japonkami 30:31 w spotkaniu nieoficjalnym, które zostało podzielone na trzy części – dwie pierwsze po 25 minut i ostatnią 20 minutową oraz zostało rozegrane bez udziału publiczności.

JAPONIA – POLSKA 26:20 (11:13)

POLSKA: Kordowiecka 1, Krupa – Zawistowska 2, Lipok, Szarawaga 2, Matuszczyk 2, Janiszewska 2, Łabuda, Rosiak, Mączka 2, Roszak 3, Kochaniak 2, Nosek 1, Urtnowska 3

1
,
Prezes | *.pl | 26.06.2018 07:57
Ciekawe co takie mecze mają reprezentacji dać? Przecież z żadnym z zespołów azjatyckich, póki co grać nie będziemy. Lepiej byłoby reprezentacji zagrać z silnym zespołem europejskim. Byłoby korzystniej sportowo i taniej. Ale tzw. Prezes Wyszkolenia nie liczy się z jakąkolwiek myślą o prawidłowym szkoleniu. Dlatego śmiem twierdzić, że zbliżające się ME są ostatnie w najbliższych latach imprezą, na której wystąpią polskie zawodniczki. Analogicznie to się ma do mężczyzn, którzy swoją nieobecność na MŚ już zdążą zaznaczyć.
Które miejsce zajmą polskie piłkarki ręczne podczas turnieju Golden League, na którym zagrają z Norwegią, Danią i Francją?