Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Kadra żeńska
A A A
Polki w Cetniewie, we wtorek polecą do Londynu
21.11.2011 17:03 Źródło: zprp.pl
komentarzy 3
W Cetniewie rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej kobiet. Niestety nie obyło się bez kłopotów zdrowotnych. Ze względu na różnego rodzaju urazy na turniej towarzyski do Londynu z drużyną nie polecą Klaudia Pielesz, Karolina Szwed i Katarzyna Koniuszaniec. Zastąpiły je Lucyna Wilamowska, Agnieszka Kocela i Małogorzata Stasiak. Polki w drogę do stolicy Wielkiej Brytanii udadzą się we wtorek po południu.
 
Przetrzebione kontuzjami Polki polecą na turniej do Londynu (fot. Krzysztof Sutuła)
Dołącz do nas na Facebooku!
 
Jeszcze w sobotę okazało się, że z powołanej na zgrupowanie i wyjazd szesnastki wypadła Pielesz z uwagi na kontuzję barku odniesioną podczas meczu ligowego, rozgrywająca już od dłuższego czasu uskarżała się zresztą na ból pleców. Na jej miejsce przyjechała Wilamowska.
 
- Z kolei Szwed  z wyjazdu wykluczyło zapalenie więzadła rzepki - powiedział zprp.pl lekarz kadry dr Rafał Markowski. Jakby problemów było mało na niedzielnej rozgrzewce zderzyły się z sobą Patrycja Królikowska i Koniuszaniec, co skończyło się dla Kasi wizytą w puckim szpitalu i założeniem szyny gipsowej na skręcony staw skokowy.
 
Sztab szkoleniowy postanowił uzupełnić skład zawodniczkami z listy rezerwowej, jednak okazało się część z nich nie może uczestniczyć w zgrupowaniu i wyjeździe ze względu na sprawy rodzinne. W związku z tym powołane zostały Agieszka Kocela i Małgorzata Stasiak z SPR-u Lublin, które pomimo tego, że przebywały w swoich domach w Gorzowie i Jeleniej Górze (musiały wrócić po sprzęt do Lublina) natychmiast zgodziły się pomóc reprezentacji i we wtorek dołączą do kadry już w Warszawie, podczas przesiadki "grupy cetniewskiej" na samolot do Londynu.
 
Londyński turniej ma być swoistym testem dla obiektów, na których na przełomie lipca i sierpnia 2012 rozegrane zostaną mecze piłki ręcznej w ramach XXX Igrzysk Olimpijskich. 
Jednak drużynom które wezmą udział w London Handball Cup przyświecają zgoła inne priorytety. Dla Brytyjek będzie to znakomity sprawdzian w kontekście przygotowań do startu w turnieju olimpijskim, jako gospodarz mają bowiem zagwarantowany start. 
 
Dla Chin i Angoli będzie to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Brazylii i bezpośrednio z Londynu obie ekipy wyrusza w podróż do Kraju Kawy. 
 
Polska, Austria i Słowacja straciły już szanse na awans na igrzyska olimpijskie, więc dla nich ten turniej będzie okazją do przetestowania nowych rozwiązań w kontekście meczów eliminacyjnych do mistrzostw Europy 2012.
 
London Handball Cup 2011
 
Grupa A
1. Chiny
2. Polska
3. Słowacja
 
Grupa B
1. Angola
2. Austria
3. Wielka Brytania
 
Nasza kadra swój pierwszy mecz rozegra 24 listopada przeciw Chinom, następnego dnia biało-czerwone czeka spotkanie ze Słowacją. 
 
Drużyny, które zajmą pierwsze dwa miejsca w swoich grupach awansują do półfinałów (1A-2B oraz 2A-1B). Zwycięzcy tych spotkań zmierzą się w wielkim finale turnieju (27.11), przegranym pozostanie walka o najniższy stopień podium.
Handballowe_zeszyty_3
oceń - -2 (2 głosów)
 
podziel się artykułem
3
przykro to stwierdzić, ale nasza kadra
vika@! | *.warszawa.vectranet.pl | 21.11.2011 19:01
zamiast grać na igrzyskach, testuje halę dla najlepszych druzyn, które tam zagrają. Szkoda strasznie takiego stanu rzeczy. Potrzwebny analogiczny "Wenta", który by to poskładał, bo potencjał jest, tylko ręki do zawodniczek brak
Szwed symuluje
kk | *.neoplus.adsl.tpnet.pl | 22.11.2011 11:15
Gdzie ten potencjał? Szwed jeszcze kilka dni temu grała w Lublinie. Jest kompletnie bez formy! Więc nie jedzie na kadrę. Wymyśliła sobie uraz, który jest bardzo ciężko zdiagnozować. Dodatkowo nie zagra z Polkowicami, bo Vistal wystawi rezerwowy skład i już. Jak będzie forma, to nie będzie zapalenia rzepki!
jakis totalny niefart tej kadry
berrt | *.245.213.9 | 22.11.2011 13:00
czały czas mam wrażenie, że to wszystko jest robione na siłe. nasza kadra tak naprawdę jeszcze nic nie ugrała i wszystko wskazuje na to, że nie ugra. Dajcie tam jakiegoś odpowiednika WENTY tylko do babek i zobaczycie efekty.
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens