Handballowe zeszyty - apsek
Kadra żeńska
A A A
Puchar Karpat: Rumunia rozbiła Macedonię - mecz do jednej bramki
25.11.2017 16:12 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Rumunia nie poddaje się po niepodziewanej porażce z Polską w Pucharze Karpat. Gospodznie zawodów rozbiły Macedonię 31:18 i w niedzielę zagrają o drugie miejsce w turnieju z Brazylią.

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Mecz do jednej bramki, bo różnica poziomów między dwoma zespołami była ogromna. Rumunki podrażnione piątkową przegraną z Polską po 10 minutach prowadziły już 8:1. I to nawet bez odpoczywających Cristiny Neagu i Criny Pintei. 12:1 po kwadransie, 18:5 po dwóch, mnóstwo łatwych goli po kontrach, to w zasadzie niech starczy za relację.

 

Czasem przebiła się Elena Gjorgjijevska, jedyna Macedonka na światowym poziomie, ale praktycznie nie zdarzało się ,by jej drużyna zdobywała choćby dwa gole z rzędu. Więcej o dyspozycji gospodyń turnieju powie ich niedzielne starcie z Brazylią, ale, o czym wiemy już teraz, będzie to jedynie spotkanie o drugie miejsce w trzydniowych zawodach w Krajowie. 

 Już dziś z dumą możemy napisać, że Polki  siódmym starcie w Trofeul Carpati poprawiły najlepsze swe osiągnięcie w historii, czyli drugą lokatę w turnieju w 2010, rozgrywanym wtedy w nieodległej od Krajowy Drobecie Turnu Severin. W poprzednich dwóch edycjach triumfowały Szwedki i Węgierki

Rumunia -€“ Macedonia 31:18  (18:5)

Rumunia: Dedu, Dumanska – Florianu 5, A. Popa 4, Bazaliu 4, Dragut 3, Berbece 3, Buceschi 2, Laslo 1, L.Popa 1,

Macedonia: Serafinova, Antikj - Ristovska 5, Gjorgjijebska 5, Livrinikj 3, Gichevska 2, Borizovska 1, Gakidova 1, Sazdovska 1, Keramichieva, Peovska, Todorovska, Despodobska

Sędziowali: P.Horvath i B.Marton

 

Z Krajowej Michał Pomorski

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens