Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Kadra żeńska
A A A
Senstad trenerem kadry Polski - "to dla mnie zaszczyt i wyzwanie"
19.08.2019 16:12 Źródło: inf. własna /ZPRP
komentarzy 0

Norweg Arne Senstad został trenerem reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej. Głównym zadaniem nowego selekcjonera jest przygotowanie i awans drużyny narodowej do kolejnych  imprez rangi mistrzowskiej w latach 2020-2024 – mistrzostw świata, Europy oraz Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.
 

Arne Senstad (z lewej) został nowym trenerem kadry Polski (Fot. zprp)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Kandydatura Norwega została najwyżej oceniona przez komisję konkursową powołaną przez zarząd ZPRP.  Arne Senstad od  blisko 15 lat pracuje jako pierwszy szkoleniowiec z norweskimi zespołami  kobiecymi – Storhamar (2006-2013, 2015-2019) oraz Oppsal (2013-2015). Ma na koncie znaczące sukcesy – między innymi dwukrotny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

Prowadzone przez niego drużyny notowały systematyczny progres i osiągały coraz lepsze rezultaty sportowe. W minionym sezonie  klub Storhamar zajął drugie miejsce w norweskiej ekstraklasie i awansował do finału krajowego pucharu. 

Arne Senstad dwukrotnie  (2012 i 2019) otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera w norweskiej lidze kobiet. Posiada dyplom  EHF Master Coach. W latach 1989-1999 jako zawodnik reprezentował kluby norweskie i szwajcarskie, w latach 1994-1996 występował w kadrze narodowej Norwegii.

- Dziękuję za zaufanie. To dla mnie zaszczyt, ale przede wszystkim wyzwanie, ciężka praca i duża odpowiedzialność. Zapewniam, że zrobię wszystko by zrealizować postawione mi cele oraz zbudować silną, zdolną wygrywać z najtrudniejszymi przeciwnikami drużynę. W Norwegii piłka ręczna kobiet jest niezwykle popularna i silna. Chciałbym aby reprezentacja  Polski również  osiągała wielkie sukcesy i dostarczała  nam wszystkim wspaniałych  emocji - mówi nowy trener biało-czerwonych.

To dla mnie zaszczyt, ale przede wszystkim wyzwanie, ciężka praca i duża odpowiedzialność.
Arne Senstad, trener kadry Polski piłkarek ręcznych
Z Arne Senstadem spotkał się w Warszawie Andrzej Kraśnicki – prezes ZPRP. Szczegółowo omówione zostały zadania i warunki współpracy. Oprócz awansu i przygotowania drużyny do imprez rangi mistrzowskiej nowy szkoleniowiec ma  wdrożyć strategię szkolenia centralnego dla pionu żeńskiego.

 

Wyniki osiągane  przez reprezentację  Polski będą weryfikowane i oceniane w poszczególnych etapach pracy norweskiego szkoleniowca z drużyną narodową.

- Dziękuję trenerowi, że zgłosił się do konkursu i podjął wyzwanie. To profesjonalista, ceniony szkoleniowiec z dużym doświadczeniem. Pochodzi z kraju, gdzie piłka ręczna kobiet stale osiąga największe sukcesy – w tym  medale mistrzostw Europy, świata i Igrzysk Olimpijskich.  Życzę Arne Senstadowi powodzenia. Wierzę, że wspólnie  uda nam się osiągnąć założone cele. Zrobimy wszystko, by zapewnić trenerowi i drużynie najlepsze warunki pracy - podkreśla Andrzej Kraśnicki – prezes ZPRP. Do konkursu na stanowisko trenera głównego reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej zgłosiło się 19 kandydatów. Nowy selekcjoner rozpocznie pracę z drużyną narodową na początku września. Wtedy też – podczas konferencji prasowej – ogłosi nazwiska członków sztabu kadry.

tekst

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens