Kadra żeńska
Turniej w Alicante: Polska duuużo lepsza od Brazylii! (wideo)
24.11.2018 09:08 Źródło: inf. własna/ZPRP

W drugim dniu turnieju towarzyskiego w Alicante reprezentacja Polski wygrała w bardzo dobrym stylu z Brazylią 32:26. W niedzielę, na zakończenie imprezy, biało-czerwone zmierzą się z Niemkami, kótre przegrały w 2. kolejce zawodów z Hiszpanią.

Polki w bardzo dobrym stylu pokonały Brazylię (Fot. FB/RFBM)

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, a żadna z ekip nie potrafiła wywalczyć przewagi większej niż jedna bramka. Długo utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie Brazylijek, a Polki walczyły aby tę minimalną stratę zniwelować.

W końcu Biało-czerwone dopięły swego, znakomicie do kontry pobiegła Kinga Grzyb i na pięć minut przed końcem pierwszej odsłony doprowadziła do remisu po 11.

To wyraźnie pobudziło polski zespół, po chwili skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin wyprowadziła Polki na prowadzenie (12:11). Canarinhas próbowały odpowiedzieć, ale efektowne trafienia Sylwii Lisewskiej i Sylwii Matuszczyk przyniosły rezultat 14:12.

Zawodniczki Leszka Krowickiego miały szansę aby podwyższyć prowadzenie, ale niestety zgubiły piłkę, a bramkarka rywalek trafiła po rzucie przez całe boisko. Do przerwy było 14:13 dla naszego zespołu.

Druga połowa rozpoczęła się od niezwykle aktywnej postawy Brazylijek w defensywie, na szczęście uważna gra Biało-czerwonych pozwoliła uniknąć błędów, a po drugiej stronie parkietu kolejne ataki mistrzyń Ameryki Południowej zatrzymywała znakomicie dysponowana Weronika Gawlik.

Po dwie bramki zdobyły leworęczna Monika Kobylińska i Aneta Łabuda i Polska prowadziła 19:17. Skrzydłowa Perły Lublin znakomicie biegała do kontry i nie myliła się z ataku pozycyjnego, niebawem miała na swoim koncie już pięć trafień (mecz zakończyła z ośmioma brakami)i na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem było 23:20.

W kolejnych minutach trwał koncert polskiego zespołu, skuteczna gra w ataku i szczelna defensywa przyniosły Biało-czerwonym pewne zwycięstwo 32:26

Polska - Brazylia 32:26 (13:14) [wideo - cały mecz]

Polska: Gawlik, Płaczek – Łabuda 8, Kobylińska 4, Kochaniak, Grzyb 5, Matuszczyk 2, Kudłacz-Gloc 4, Janiszewska, Zych 1, Rosiak 1, Wołoszyk, Lisewska 1, Szarawaga, Achruk 4, Sobiech 2.

Brazylia: Moreschi, Arenhardt, Arruda 1 – da Rocha, T.Araujo 3, Taleska 4, Souza 4, Anastacio 2, de Paula 3, Matieli 1, Silva 1, Fachinello 2, Costa 3, Medeiros 1, Gomes, L.Araujo 1.

Niemcy - Hiszpania 20:22 (11:11)

Hiszpania: Navarro - Martín 2, Campos 1, Arderius 1, Cesáreo, Castellanos, Gutiérrez 1, García, Pena 3, González, López 5, Fernández 2, Martínez, Rodríguez 3, Hernández 1, Espínola, Valdivia 3, González

Niemcy: Eckerle, Roch - Zapf 2, Berger 1, Grijseels 2, Schmelzer 2, C.Müller, Smits, Behnke 1, Zschocke, Boelk 2, Grossmann, Weigel 1, Geschke 2, F. Müller 5, Lauenroth, Schulze, Stolle 2

Turniej w Alicante - Tabela po 2. dniu
1. Hiszpania 2 2 0 0 45:36 9 4
2. Polska 2 1 0 1 48:49 -1 2
3. Brazylia 2 1 0 1 46:51 -5 2
4. Niemcy 2 0 0 2 39:42 -3 0

0
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?