Kadra żeńska
Zdecydowane zwycięstwo Polski w Eldzie - Japonia bezradna (foto)
25.11.2016 20:14 Źródło: inf. własna/ZPRP/TVP Sport

Polskie piłkarki ręczne odniosły zdecydowane zwycięstwo w pierwszym meczu międzynarodowego towarzyskiego turnieju w Eldzie. Nasz zespół wysoko pokonał Japonię 31:17. W drugim dzisiejszym spotkaniu - gospodarz turnieju - Hiszpania - rozgromił Argentynę dwudziestoma golami.

Rzut karny dla Japonii (Fot. Screen/ RTVE)

W składzie polskiej reprezentacji zabrakło dotychczasowych liderek. Karolina Kudłacz-Gloc nie pojechała do Elby ze względu na problemy zdrowotne, Patrycja Kulwińska spodziewa się dziecka. Iwona Niedźwiedź, Monika Stachowska czy Karolina Siódmiak, u trenera Leszka Krowickiego jeszcze nie zagrały.

Do Hiszpanii biało-czerwone pojechały w mocno odmłodzonym zestawieniu, co nie przeszkadzało im skutecznie walczyć z egzotycznym rywalem.

Pierwszy kwadrans starcia z Japonią to seria niedokładnych zagrań z obu stron. Jeszcze w 23. minucie Polki przegrywały 7:9, ale solidna końcówka pierwszej połowy wystarczyła, by na przerwę zeszły prowadząc 16:12.

Grę zespołu w pierwszych trzydziestu minutach prowadziła Kinga Achruk, ale liderką była Marta Gęga, która do Hiszpanii pojechała w miejsce Kudłacz-Gloc. Po przerwie rolę pierwszoplanowej postaci w zespole przejęła Weronika Kordowiecka, która zamurowała bramkę i przez 25 minut dała sobie rzucić raptem cztery gole.

W drugiej połowie przewaga Biało-Czerwonych rosła z każdą kolejną akcją. W 51. minucie wynosiła już dziesięć trafień (26:16), a ostatecznie zatrzymała się na piętnastu (32:17).

W sobotę Polki zagrają z Argentynkami (godz. 18:15), a w niedzielę zmierzą się z gospodyniami turnieju (godz. 12:30).

Polska - Japonia 32:17 (16:12)

Polska: Płaczek, Kordowiecka 1, Gawlik – Drabik 1, Kowalska 4, Kobylińska 1, Janiszewska 2, Kozłowska 2, Szczecina 4, Królikowska 1, Grzyb 4, Andrzejewska 3, Nosek 1, Gęga 4, Galińska, Achruk 1, Wojtas 3, Rosiak

Japonia: Hida, Abe - Fujita 2, Nagata, Katsuren 2, Yokoshima 1, Tanabe 2, Ikehara 1, Kawamura 1, Shiori Nagata, S.Kametani, H.Kametani, Tada 6, Sunami, Ohyama 1, Horikawa, Terada, Kawata 1

Przebieg meczu: 2:2, 3:2, 5:5, 7:9, 13:11, 16:12; druga połowa: 18:13, 20:13, 22:14, 25:16, 28:16, 32:17.

Hiszpania - Argentyna 35:15 (17:8)

Hiszpania: Navarro, Zoqbi - López 5, Martín 3, Carla 1, Mangué 1, Aguilar 3, Chávez 3, González 3, Pena 2, González, González 2, Egozkue 4, Rodríguez 1, Hernández, Sans 1, Temprano, Barbosa 6

Argentyna: Carratú, Urban, Iacoi 1, Bonasola 2, Pizzo 2, Salvado 2, Gavilan, Uriarte 1, Mendoza 1, Crivelli, Casasola 1, Rosalez, Mena 2, Sans 1, Ponce de León 2, Gandulfo

Przebieg meczu: 3:1, 6:2, 9:3, 11:5, 14:7, 17:8; druga połowa: 18:10, 20:11, 25:13, 28:13, 31:14,  35:15.

Hiszpania, 25-27 listopada 2016r.
Argentyna - Polska   26.11.2016r., godz. 18:15 (TVP Sport)
Hiszpania - Japonia   26.11.2016r., godz. 20:15 (TVP Sport)
Japonia - Argentyna   27.11.2016r., godz. 10:30 (TVP Sport)
Hiszpania - Polska   27.11.2016r., godz. 12:30 (TVP Sport)

oceń + 2 (2 głosów)

1
Bramki
kibic'ka | *.pl | 26.11.2016 06:29
Sumując bramki, które przypisane są do naszych zawodniczek wychodzi 30. A gdzie bramka Kordowieckiej i Achruk?