MHA - belka nowa
ME2018 Francja (K)
A A A
Brehmer i Skowronek z ME (cz. 9): mecz godny finału, koniec naszej misji
18.12.2016 20:39 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Norwegia nie zwalnia tempa i po meczu godnym finału Mistrzostw Europy wywalczyła siódmy w historii złoty medal w imprezie tej rangi. W ten stojący na bardzo wysokim poziomie finał wpisałyśmy się również i my, jako że byłyśmy parą rezerwową - piszą w swojej ostatniej korespondencji z EHF Euro 2016 dla handball.pl najlepsza polskie sędzie Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek.

 

Agnieszka Skowronek i Joanna Brehmer były w gotowości podczas finału ME (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Piątkowe półfinały mogłyśmy spokojnie oglądać bez żadnych emocji z trybun, jako że pracę miałyśmy dopiero w ostatnim meczu mistrzostw. Sobota była dniem wolnym, choć nie do końca, gdyż na popołudnie i wieczór, przewidziane były wszystkie "oficjałki”.

 

Nie mogłyśmy uczestniczyć w nich do końca, gdyż trzeba było się przygotować do meczu finałowego. Co prawda nasza rola, to "rezerwa”, ale do spotkania trzeba być przygotowanym tak, jakby miało się go sędziować na parkiecie.

 

W historii mistrzostw takiego zdarzenia jeszcze nie było, ale w przypadku niedyspozycji któregokolwiek sędziego z duetu prowadzących, obowiązki sędziowania spadają przejmuje para rezerwowa.

 

Sam mecz z naszego miejsca obserwacji, był emocjonujący i mogłyśmy się oddać przyjemności oglądania piłki ręcznej w dobrym wydaniu, gdyż za wiele pracy nie miałyśmy. Po pierwsze, dlatego że na parkiecie nie było zbyt wielu kontrowersyjnych sytuacji i nie trzeba było kręcić szkoleniowych klipów.

 

Ostatni gwizdek prowadzących mecz sędzi, był też sygnałem końca naszej pracy w europejskim championacie. W poniedziałek powrót do kraju i obowiązki związane z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia.

 

Wesołych Świat i Szczęśliwego Nowego Roku dla Redakcji oraz Czytelników Handball.pl

 

Z Goeteborga Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek

 

xxx

 

Joannie Brehmer i Agnieszce Skowronek gratulujemy występów na ME w Szwecji i dziękujemy za relacje z turnieju. Dla wielu kibiców i czytelników handball.pl praca arbitra pozostaje nieco w cieniu, a dzieki Wam ten rąbek ciekawej pracy został uchylony. Za to bardzo dziękujemy!

 

Życzymy też zdrowych i spokojnych Świat Bożego Narodzenia i kolejnych sędziowskich nominacji - już w 2017 roku.

 

Redakcja handball.pl

Koszulka box 4 300 nad newsletter
oceń + 7 (7 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Wapol
Nowa Erima
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens