Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
ME 2020 Norwegia / Dania (K)
A A A
2 tysięce euro kary za brutalne zagranie dla zawodniczki! (wideo)
18.12.2014 21:50 Źródło: inf. własna/EHF
komentarzy 0

W piłce ręcznej najważniejsze jest zdrowie zawodniczek i zawodników. Z takiego stanowiska wychodzi Europejska Federacja Piłki Ręcznej, która ukarała piłkarkę ręczną Czarnogóry za bardzo niebezpieczne zagranie podczas meczu ze Szwecją. Zawodniczka nie zagra w półfinale ME 2014, a do tego zapłaci sporą grzywnę.
 

Suzana Lazavić w bezpardonowy sposób atakuje gardło rywalki (Fot. EHF TV)
 Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

W 9-ej minucie decydującego o awansie meczu grupme M2 Czarnogóry ze Szwecją Suzana Lazović wyszła w obronie do Szwedki Linnei Torstenson, grającej na lewym rozegraniu. Zamiast atakować piłkę lub blokować rękę rzucającej rywalki, Czarnogórka mocno zaatakowała… gardło rywalki i powaliła szwedzką rozgrywającą na ziemię.
 

Reakcja arbitrów spotkania była natychmiastowa. Obrończyni Czarnogóry otrzymała za bardzo niebezpieczne zagranie czerwoną kartkę i musiała opuścić boisko. Co więcej - po raporcie arbitrów i analizie wideo - EHF postanowiła finansowo ukarać zawodniczkę.


Suzana Lazović została odsunięta na jedno spotkanie - sobotni półfinał ME 2014 z Hiszpanią. Do tego będzie musiała zapłacić 2000 euro grzywny czyli około 8,5 tys. złotych za wyjątkowo niesportowe zachowanie.

 

[wideo] Zobacz niebezpieczną sytuację z meczu Szwecja – Czarnogóra [9 minuta meczu]

 

Tej sytuacji można było uniknąć, bo Suzana Lazović już wcześniej pokazała, że nie przebiera w środkach. W poprzednim meczu z Holandią w podobny, równie brutalny sposób, w 55 minucie spotkania dosłonie ścięła rzucającą na bramkę rozgrywającą Estevanę Polman, które nie wróciła już na boisko, a Holandia pozbawiona swojej rozbitej liderki nie była w stanie nawiązać wyrównanej rywalizacji z Czarnogórą.

 

[wideo]Zobacz niebezpieczną sytuację z meczu Holandia - Czarnogóra [55 minuta meczu]

 

Ale teraz najciekawsze.... EHF wytypowała Suzanę Lazović jako jedną z najlepszych kandydatek do All Star Team ME 2014 na pozycję najlepiej broniącej szczypiornistki.


Przy okazji publikujemy zdjęcie z meczu Rumunia – Polska z udziałem Rumunki Bodnar i polskiej środkowej rozgrywającej Kingi Byzdry…
 

          Kinga Byzdra w niesportowy sposób zaatakowana przez Rumunkę Bondar (fot. W.Szubartowski)  

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens