Handballowe zeszyty - apsek
ME 2020 Norwegia / Dania (K)
A A A
El. ME 2018: awans był niezagrożony - awans był naszym celem (wideo)
03.06.2018 21:42 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

W bardzo dobrych humorach zakończyły eliminacje do ME reprezentantki Polski. W meczu grupy 2 biało-czerwony pokonały 26:21 Słowację i z drugiego miejsca awansowały do turnieju we Francji. Po spotkaniu widać, było radość, że jedziemy trzeci raz z rzędu na najsilniejszą żeńską imprezę na Starym Kontynencie.

 

Joanna Drabik cieszy się z awansu na ME (Fot. ZPR TV / YT)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

- W dominujący sposób potwierdziliśmy, że jesteśmy lepszym zespołem od Słowacji. Zasłużenie awansowaliśmy do mistrzostw Europy. Zbliżamy się do czołówki drużyn. Udowodniliśmy to ogrywając Brazylię, Rumunię czy Szwecję. W trakcie turniejów musimy jednak umieć utrzymać wysoką dyspozycję. Tego cały czas się uczymy – tłumaczy selekcjoner reprezentacji Polski, Leszek Krowicki.

[wideo] Krowicki: Poziomem gry zbliżamy się do czołówki- Chciałyśmy zagrać przede wszystkim dla siebie, a także dla wszystkich kibiców, którzy przyszli na mecz w Koszalinie. Zależało nam, aby pokazać, że potrafimy grać w piłkę ręczną. Gra w finałach mistrzostw Europy jest cennym doświadczeniem. Teraz przed nami mecz z Niemcami i nie wyobrażam sobie, abyśmy nie podeszły to tego spotkania na 100 procent – deklaruje reprezentacyjna obrotowa, Joanna Drabik.

[wideo] Drabik: Awans był naszym celem- W moim klubie we Francji zaznaczyli, że bez awansu do EHF EURO nie mam co wracać. Zawsze powtarzam, ze mecz trwa 60 minut. Było małe rozprężenie, ale później zachowałyśmy zimną głowę. Liczy się końcowy rezultat, a my z tej potyczki wyszłyśmy zwycięsko – mówi bramkarka Adrianna Płaczek.

[wideo] Płaczek: Dostałam dużo SMS-ów z klubu- Debiut i pierwsza bramka w seniorskiej reprezentacji Polski to wspaniałe przeżycie. Siostra Anna mecz ze Słowacją oglądała z trybun. Kto wie może razem zagramy kiedyś w zespole narodowym – mówi reprezentacyjna rozgrywająca, Małgorzata Mączka.

[wideo] Mączka: Debiut mam już za sobą

 

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens