ME 2020 Norwegia / Dania (K)
ME 2016: planowe wygrane Rosji i Norwegii - resume 1. kolejki grupy D (wideo)
05.12.2016 23:33 Źródło: inf. własna

W 1. kolejce grupy D Rosja pewnie wygrała z Chorwacją, a Norwegia stoczyła zacięty zwycięski mecz z Rumunią. To drugie spotkanie prowadziła polska para sędziowska - Agnieszka Skowronek i Joanna Brehmer.

Norweżka Camilla Herrem była nie do zatrzymania w meczu z Rumunią (fot. EHF TV / YT)

Skuteczny mecz mistrzyń olimpijskich

Rosjanki, aktualne mistrzynie olimpijskie, przystępowały jako faworytki do tego spotkania. Jednak w pierwszych minutach na prowadzenie wychodziła Chorwacja (1:0, 2:1, 3:2).

Z czasem przewaga Sbornej zaczęła się powiększać. W 21. minucie było 11:9. Pod koniec pierwszej połowy na 16:12 trafiła Zhilinskaite, ale szybkim trafieniem tuż przed końcem pierwszej odsłony odpowiedziała jeszcze Penezić. Było 16:13 dla Rosji.

Chorwatki wyszły na drugą połowe nastawione bardzo bojowo. Gol Janković zmniejszy straty do dóch trafień i... nastąpiła piekielna seria Rosjanek. Do czterdziestej minuty zdobyły siedem goli, a Chorwacja zaledwie jeden i zrobiło się 23:15 dla mistrzyń olimpijskich. To był kluczowy moment meczu.

Chorwatki grały ambitnie i w 48 minucvie zdołały zmniejszyć rozmiary prowadzenia rywalek na 24:20 - świetnie grały wtedy Penezić i Milanović-Litre. Sborna uspokoiła i jednak grę i do końca kontrolowała wynik, wygrywając pewnie 32:26.

[wideo] Miatcz TV: cały mecz Rosja - Chorwacja

Rosja - Chorwacja 32:26 (16:13)

Rosja: Utkina, Kalinina - Pstnova 1, Dmitrieva 2, Sen 3, Vyakireva 5, Sudakova 2, Bobrovnikova 6, Samokhina, Makeeva, Zhilinskaite 6, Sabirova 2, Kozhokar 2, Malaszenko, Gorszenina, Skorobogaczenko 3

Chorwacja: Razum Besen - Zadravec, Nemaskalo 1, Blazević, Debelic, Covic , Posavec,  Micijevic 1, Krsnik, Vidak, A.Penezic 8, Milanović-Litre 6, Janković 2, Maric 4, Basić 2

Norwesko-rumuńska batalia z polskim akcentem

To był mecz godnych siebie drużyn. Rumunia od początku pokazała, że interesuje ją także zwycięstwo z etatowymi triumfatorkami EHF EURO. DO 13-ste minuty do ekipa z Bałkanów miała lekką przewagę (1:0, 2:1, 3:2,4:3, 5:4, 6:5 i 7:6).

Później do głosu doszły bardziej Norweżki za sprawą niesamowicie ruchliwej Nory Mork. Świętnie na lewym skrzydle grała Camilla Herrem, która wróciła do wielkiej formy.

[wideo] EHF TV: Herrem nie do zatrzymania w meczu z Rumunią

Jej piękne bramki ze skrzydła oraz znakomite przechwyty i kontry sprawiły, że Norwegia wyszła w 25. minucie na 13:9. Rumunki pod koniec pierwszej połowy zniwelowały straty i pierwsze 30 minut zakończyło się prowadzeniem Norwegii, ale tylko 13:11.

W drugą połowę lepiej weszły Norweżki, które do 50-stej minuty zbudowały znaczącą przewagę 21:16. Wydawało się, że już jest po meczu. Rumunia poderwała się jednak do odrabiania strat. I nagle po jej trzech trafieniach z rzędu było już tylko 21:19 dla Norwegii.

Norweżki zagrały jednak do końca bardzo rozsądnie i nie dały wydrzeć sobie cennego zwycięstwa, wygrywając 23:21.

Spotkanie poprowadziła polska para sędziwska Agnieszka Skowronek i Joanna Brehmer, która na łamach handball.pl opisuje swoje wrażenia ze szwedzkiego turnieju.

Norwegia - Rumunia 23:21 (13:11)

Norwegia: Grimsbo, Silje Solberg - Artzen, Kristiansen 5, Skogrand, Ingstad, Mork 7, Oftedal 3, Aune, Frafjord 1, Waade, Solaas, Kurtović 1, Herrem 5, Sanna Solberg, Tomac 1

Rumunia: Dedu, Ungureanu - Udristioiu, Szucs, Geiger 2, Pintea, Buceschi 4, Neagu 6, Florica, Laslo, iuganu 2, Zamfir 2, Manea, Zamfirescu, Chintoan, Chiper 5.