ME 2020 Norwegia / Dania (K)
A A A
Szwecja ograła Polskę - była szansa na wygraną (wideo)
01.10.2020 19:54 Źródło: inf. własna/ZPRP/EHF
komentarzy 0

W pierwszym z dwóch towarzyskich spotkań kobiecych reprezentacji Szwecja w Lund pokonała Polskę 21:19 (10:9). Rewanż zaplanowano na sobotę w Ystad. Obie ekipy przygotowują się do grudniowych mistrzostw Europy.

 

Polki zagrały walecznie, ale często nieskutecznie ze Szwedkami (Fot. Screen / TVP Sport)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Polski rozpoczęły w składzie: Płaczek, Grzyb, Szarawaga, Gęga, Świerżewska, Kobylińska i Łabuda. Monika Kobylińska pod nieobecność kontuzjowanej Karoliny Kudłacz-Gloc i młodej mamy Kingi Achruk została nowym kapitanem zespołu narodowego.

 

Absencja wielokrotnych reprezentantek wiązała się też z tym, że często grą ze środka kierowała Patrycja Świerżewska. Bardzo dobry początek zanotowała Adrianna Płaczek. Dzięki jej interwencjom Polki cały czas były w grze, a po dobitce Kingi Grzyb objęły prowadzenie 5:3. Szkoda, że Biało-Czerwone nie wykorzystały gry w przewadze. To zemściło się utratą dwóch bramek z rzędu.

Zdarzało się, że zespoły popełniały proste błędy np. strata piłki, niecelne rzuty, ale trzeba to tłumaczyć długim rozbratem z grą. Trener Anre Senstad sukcesywnie na boisko wprowadzał kolejne zawodniczki. Na środku rozegrania testowa była m.in. Emilia Galińska. 

Szwedki, w składzie których ponownie zagrała utytułowana rekonwalescentka Isabella Gullden, w finałowych minutach pierwszej połowy bardzo dobrze rozgrywały atak pozycyjny. Pozwoliło to im wypracować minimalną przewagę Tempo meczu, odbywającego się bez publiczności, nie było imponujące, stąd wynik nie był zbyt wysoki. W ostatniej akcji przed przerwą Polki, w miejsce wycofanej bramkarki, wprowadziły siódmą zawodniczkę pola, ale ten manewr nie zakończył się nawet oddaniem rzutu.

Po zmianie stron w reprezentacji Polski, na środku linii rozegrania, zadebiutowała Julia Niewiadomska. Polki zamiast odrabiać straty straciły kolejne dwa gole. Sześć minut bez trafienia zmusiły trenera Senstada do wzięcia czasu na żądanie. Strzelecką niemoc, po indywidualnej akcji, przerwała Gęga. Bramkę kontaktową zaliczyła Kobylińska. A remis (13:13) tablica wskazała po wykorzystaniu przez Kingę Grzyb trzeciego karnego. Po zespołowej akcji, skutecznie zakończonej przez Joannę Drabik, Biało-Czerwone odzyskały prowadzenie. Gdy dodamy do tego błyskawiczną kontrę Adrianny Górnej to ręce same składały się do braw. Udane wejście zaliczyła druga z naszych bramkarek, Weronika Gawlik.  

Szwedki wykorzystały 2-minutową karę Drabik co miało przełożenie na ich cztery trafienia z rzędu. Słabszy fragment polskiego zespołu miał duży wpływ na końcowy rezultat. Była szansa na remis. Biało-Czerwone dochodziły do dogodnych sytuacji, ale brak skuteczności to zaprzepaścił. To pierwsza porażka Arne Senstada w roli selekcjonera reprezentacji Polski.

Szwecja - Polska  21:19 (10:9) [wideo - cały mecz]

Szwecja: Idehn, Bundsen, Ryde –  Fernis 2,  Stroemberg 3, Blohm 2, Forsberg, Westberg 2, Rask 2, Dano 1, Lagerquist 2, Gullden, Blomstrand 1, Hagman 2, Thorleifsdóttir 2, Rosell 2. Kary 10 min.

Polska: Płaczek, Gawlik – Górna 3, Galińska, Łabuda 1, Kobylińska 2, Gęga 3, Grzyb 4, Drabik 4, Rosiak, Niewiadomska, Wołoszyk, Nosek 1, Szarawaga 1, Świerżewska, Nocuń.  Kary 6 min. 

 

 

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens