Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
ME 2020 Norwegia / Dania (K)
A A A
Trener Brytyjek: chcemy wygrać z Polską
21.03.2012 14:20 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Szczypiornistki Wielkiej Brytanii przygotowują się do dwumeczu z Polską. Trener Jesper Holmris podkreśla, że rywalizacja z biało-czerwonymi będzie ważna, ale najważniejsze dla jego ekipy są Igrzyska Olimpijskie.

 

Czy reprezentacja Wielkiej Brytanii rzeczywiście jest taka mocna jak mówi jej trener? (Fot. M.Biernacki/British Handball)
Dołącz do nas na Facebooku!  

 

Drużyna Wielkiej Brytanii trenowała bardzo mocno całą zimę. Sukces drużyny podczas listopadowego turnieju pozostaje już tylko dalekim wspomnieniem.

Podopieczne Jespera Holmrisa przygotowując się do meczów z Polską rozegrały nieoficjalne mecze towarzyskie z Brazylią i europejską potęgą – Norwegią.

- Od czasu fantastycznego dla nas turnieju turnieju, podczas którego testowane były przede wszystkim obiekty, które mają być arenami starć podczas Igrzysk Olimpijskich, trenowaliśmy bardzo ciężko. Jednak brakowało nam meczów kontrolnych – mówił Holmris. - Dwie niewielkie porażki z Angolą to jedyne oficjalne mecze jakie udało nam się rozegrać w okresie zimowym.

W ekipie Wielkiej Brytanii kontuzjowane są Sarah Hargreaves, Louise Jukes, Holly Lam Moores  i  Britt Goodwin, ale pozostałe zawodniczki będą w 100% przygotowane do walki z Polską.

- Dwumecz z Polską będzie trudnym wyzwaniem dla moich zawodniczek. Polska to mocna drużyna z doświadczonymi zawodniczkami w drugiej linii. Niedźwiedź, Kudłacz i Byzdra to klasowe zawodniczki na barkach których opiera się cała gra.

- Polki grają mocną i dobrze zorganizowaną obroną. Gra z kontry znana jest największym zagrożeniem. Do drużyny Kima Rasmussena powróciła po kontuzji Karolina Kudłacz. To oznacza jeszcze większą siłę w ataku. Podczas listopadowego turnieju rozgrywająca HC Lipsk leczyła kontuzję. - dodał szkoleniowiec.

- Przed meczem nie daje nam się dużych szans, ale zrobimy wszystko żeby popsuć humory reprezentacji Polski. Liczę na dobry występ moich zawodniczek oraz na kibiców, którzy wykupili wszystkie bilety w hali w Loughborough - podsumował trener.

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens