MHA - belka nowa
ME2018 Francja (K)
Golden League: Duński kompleks przełamany - wygrana Polek!
29.09.2018 20:05 Źródło: inf. własna/ZPRP

Znakomity mecz i ważne zwycięstwo Biało-czerwonych w Golden League 2018! Polki ograły w Aarhus gospodynie imprezy Dunki 23:21 (12:14) i ze spokojem czekają na niedzielne starcie z mistrzyniami świata Francuzkami.

Polki przełamały duński kompleks i wygrały z Danią! Brawo! (Fot. W.Szubartowski / archiwum)

Po 10. minutach reprezentantki Polski wygrywały z faworytkami 5:3, a przed upływem kwadransa ich przewaga wzrosła do trzech trafień (9:6). W kolejnym fragmencie Dunki wykorzystały przestój w grze naszego zespołu, doprowadziły do remisu po 10, a do przerwy prowadziły 14:12.

Początek drugiej odsłony należał jednak do Biało-czerwonych, które szybko odrobiły straty, a po chwili odzyskały prowadzenie. Znakomicie funkcjonowała polska obrona, na co dowodem jest nikła zdobycz bramkowa rywalek po przerwie – dopiero po upływie ośmiu minut drugiej połowy Skandynawkom udało się pokonać nasze bramkarki, a przez całe trzydzieści minut udało im się to tylko siedem razy.

W 53. minucie było 21:19 dla podopiecznych trenera Leszka Krowickiego. Gospodynie starały się doprowadzić do wyrównania, ale Biało-czerwone kontrolowały sytuację i ostatecznie pewnie pokonały swoje przeciwniczki, z którymi za dwa miesiące zagrają w fazie grupowej finałów ME we Francji.

To właśnie Trójkolorowe będą ostatnim rywalem Polek w Golden League 2018. Mistrzynie świata mają jak dotąd na swoim koncie porażkę z Danią i remis z Norwegią.

Dania - Polska 21:23 (14:12)

Dania: Toft, Reinhardt – Pedersen 5, Iversen, Heindal, Hansen, Voller, Nolsoe, Bohme 2, Grigel, Nielsen 1, Tranborg 3, K.Jorgensen, Bidstrup 1, Jensen, Burgaard 1, S.Jorgensen 8.

Polska: Kordowiecka, Gawlik, Płaczek – Kobylińska 2, Grzyb 3, Zych 1, Drabik 3, Łabuda 2, Rosiak 4, Lisewska 2, Roszak, Matuszczyk, Achruk 5, Urtnowska, Janiszewska 1, Sobiech.

Francja - Norwegia 22:22 (9:14)