MHA - belka nowa
ME2018 Francja (K)
Golden League: Norwegia lepsza od Polski - zwycięstwo Dunek
27.09.2018 20:14 Źródło: inf. własna/ZPRP

Bez niespodzianki w pierwszym meczu Polski podczas prestiżowego turnieju Golden League w Danii. Biało-czerwone - mimo dobrej postawy - niestety przegrały 27:34 z Norwegią - najbardziej utytułowaną drużyną w handballu w ostatnich latach. W kolejnych meczach ekipa prowadzona przez trenera Leszka Krowickiego zmierzy się z Danią i Francją. W meczu tych druzyn górą gospodynie zawodów.

Kinga Achruk zdobyła jedną bramkę (Fot. W.Szubartowski /archiwum)

Trener Leszek Krowicki może być zadowolony z postawy zespołu, Biało-Czerwone stawiły czoła absolutnej światowej potędze za jaką należy uznać skandynawską drużynę. Norweżki wzięły udział we wszystkich 12 turniejach o mistrzostwo kontynentu i tylko raz nie wywalczyły medalu! W czwartkowy wieczór Polki pod żadnym względem nie odbiegały wyraźnie od faworytek.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i dopiero w ostatnich trzech minutach Norweżki odskoczyły na trzy bramki (17:14). Druga odsłona to twarda walka do stanu 20:19, od tego momentu polski zespół  dopadł kryzys, co bezlitośnie wykorzystały utytułowane rywalki i przypieczętowały zwycięstwo 34:27.

W innym meczu Golden League 2018 gospodynie imprezy Dunki pokonały aktualne mistrzynie świata Francuzki 24:21, to właśnie z tymi zespołami reprezentacja Polski zmierzy się odpowiednio w sobotę i niedzielę.

Norwegia - Polska 34:27 (17:14)

Polska: Kordowiecka, Gawlik, Płaczek – Kobylińska 6, Grzyb 5, Zych 3,  Drabik 3, Łabuda 2, Rosiak 2, Lisewska 2, Roszak 1, Matuszczyk 1, Achruk 1, Urtnowska 1, Janiszewska, Sobiech.

Norwegia: Silje Solberg, Lunde – Skogrand 5, Jacobsen 4, Sanna Solberg 4, Oftedal 4, Kristiansen 3, Loke 3, Kurtović 3, Thea Mork 3, Brattset 2, Bakkerud 2, Hogdahl 1, Arntzen, Ingstad, Tomac.

Dania - Francja 24:21 (14:9)