ME2018 Francja (K)
ME 2014: Szwecja blisko awansu - Słowacja bez szans (wideo)
16.12.2014 19:45 Źródło: inf. własna

Piłkarki ręczne Szwecji, to obok Norwegii, niepokonana ekipa w ME 2014. Skandynawki w meczu 4. kolejki drugiej fazy grupowej pokonały bez problemów Słowację 31:22 i objęły prowadzenie w tabeli grupy M2.

Szwecja nie miała problemów z pokonaniem Słowacji (Fot. EHF TV)

Faworytem spotkania była oczywiście Szwecja  i bardzo szybko zaznaczyła to na boisku prawie pustej hali. Odkąd z turnieju odpadła Chorwacja Zagrzebiu zionie pustką, a puste krzesła są antyreklamą handballu na żeńskim europejskim poziomie.

Już po 5 minutach Szwedki  prowadził 3:0, a p niespełna dziesięciu 6:2. Klasa dla siebie w początkowej fazie meczu była Isabelle Gulden, która zdobyła większość pierwszych bramek. Dla Słowacji punktował przede wszystkim Simona Szarkova.

Szwedki jednak nic sobie z tego nie robiły i konsekwentnie powiększały przewagę. Do przerwy prowadziły 17:10 i tylko najwięksi optymiści mogliby sądzić, że będzie inaczej.

Nic takiego nie stało się w drugiej odsłonie. Do Gullden dołączyła w zdobywaniu bramek Ida Oden i w 35 minucie Szwecja prowadziła 20:12. Mecz toczył się już w spokojnej atmosferze,  Skandynawki chciały wygrać kosztem jak najmniejszych sił.

To się udało, bo Słowacja - upojona historycznym awansem do drugiej fazy grupowej – zbiera cenne turniejowe doświadczenia, bo na pokonanie utytułowanych rywalek raczej nie ma szans.

Pod koniec spotkania Słowaczki wyraźnie opadły z sił, co jeszcze wykorzystały Szwedki, które dorzuciły cztery gole z rzędu. Wygrały 31:22, awansując tym samym na pierwsze miejsce w tabeli grupy M2.

Słowaczki okupują ostatnią pozycję i co najważniejsze dla Polski -mają już gorsz bilans bramkowy od naszej reprezentacji.

[wideo] Poradnik jak nie trafić do pustej bramki!

Szwecja - Słowacja  31:22 (17:11) (wideo - cały mecz)

Szwecja: Bundesn, Idehn - Agren 3, Fogelstrom, Blohm, Roberts, Sand 2, Ahlm, Torstenson 1, Gullden 9, Helleberg 3, Hagman 3, Jacobsen 2, Oden 5, Alm, Johansson

Słowacja: Sulovska, Gubikova, Tothova - Rajnova 5, Blazenkova, Kerteszova, Benuskova, Czanik, Dubajova, Szarkov 7, Michnova, Sukiennikova 3, Jakubisova 2, Trehubova 2. Bizikova 2, Hornakova 1