MŚ2019 Japonia (K)
MŚ 2015: Brazylia nie obroni tytułu - Rumunia w ćwierćfinale (wideo)
13.12.2015 22:15 Źródło: inf. własna

Pierwsza sensacja w MS piłkarek ręcznych stała się faktem. Piłkarki ręczne Brazylii nie obronią mistrzowskiego tytułu. Marzenia handballistek z Ameryki Południowej przerwała ekipa Rumunii, która w 1/8 finału wygrała 24:22.

Rumunki cieszą się z awansu do ćwierćfinału MŚ (Fot. IHF)

Mecz 1/8-ej finału w Kolding rozpoczął się po myśli Rumunek, która w 11 minucie prowadziły 3:2. Do 17 minuty jednak trwała wyrównana walka. Jednak z biegiem czasu to ekipa z Europy zyskiwała przewagę.

Na każdą bramkę Brazylijek, Rumunki odpowiadały dwiema. Dzięki wspaniałej grze Cristiny Neagu do przerwy zespół z Europy wygrywał w obrończyniami  mistrzowskiego tytułu 13:8.

Brazylijki próbowały odmienić losy meczu w pierwszych dziesięciu minutach drugiej odsłony. W 38 minucie po dwóch golach Amorim Brazylia przegrywała zaledwie 13:15. Jednak przed kolejne pięć minut Rumunia znów zdołała wypracować pięć goli przewagi - 20:15 w 44 minucie.

Brazylia jeszcze raz zaatakowała na początku drugiego kwadransa. Wspomniana Amorim i Nascimento zdobyły po dwa gole i w 51 minucie Brazylia złapała kontakt bramkowy z Rumunią (19:20).

Wtedy  dwiema bramkami odpowiedziała filigranowa skrzydłowa Rumunii Nechita. było 22:19. Brazylijki zdołały znów jednak dojść rywalki na jedną bramkę po golach Silvy i Diniz. Była 56 minuta i znów zanosiło się na emocjonującą koncówkę meczu Brazylijek jak było to w spotkaniach grupowych z Koreą czy Francją.

Rumunia nie pozwoliła się jednak doścignąć. Najpierw trafiła Bradeanu a potem znów Nechita i w 59 minucie Rumunki prowadziły 24:21. Dla Brazylii trafiła jeszcze Belo, ale mistrzynie świata dobiła Bradeanu, ustalając wynik spotkania na 25:22.