MŚ2019 Japonia (K)
MŚ 2015: Holandia w ćwierćfinale - Serbia rozbita (wideo)
13.12.2015 22:34 Źródło: inf. własna

Piłkarki ręczne Holandii w doskonałym stylu awansowały do ćwierćfinału MŚ w Danii. Oranje rozbiły reprezentację Serbii 36:20. Już do przerwy Holenderki prowadizły różnicą prawie dziesięciu goli.

Holandia w efektownym stylu awansowała do 1/4-ej finału (Fot. IHF)

To było zderzenie z holenderskim pociągiem. Serbia, która jest jeszcze aktualnie wicemistrzem świata, w drugiej minucie remisowała z Hoandią 1:1. Wydarzenia, które nastąpiły późnej, kompletnie wybiły z rytmu ekipę z Bałkanów.

Holandia przejchała się dosłownie po Serbii, zdobywając sześc goli z rzędu, wychodzac na prowadzenie 7:1. Przez kolejne dziesięć minut mecz się wyrównał, ale cały czas Holenderki utrzymywały bezpieczną przewagę.

W 18. minucie było 11:5 dla Holandii, która pod koniec pierwszje połowy znów włączyła szósty bieg. Znów powtórzyła się seria sześciu goli i w 29 mibucie było 17:5 dla Holandii. Ostatnią bramkę pierwszej połowy zdobyła Krpez, ale na boisku w Naestved dzieliła i rzdziła tylko jedna drużyna, a Serbki były dla niej tylko tłem.

Holenderki w drugiej połowie potwierdzuiły sobie supremację. Grając bardoz dynamicznie w ataku i mocno w obronie, rozbijały Serbię z każdą minutą. W 45 minucie ich przewaga wzrosła do 14 bramek - 28:14. Do końca spotkania Holandia nie oddała inicjatywy, wygrywając ostatecznie 36:20.