MŚ2019 Japonia (K)
MŚ Dania 2015: Czarnogóra rozbiła Węgry, pewna wygrana Danii - resume 3. kolejki grupy A
08.12.2015 23:37 Źródło: inf. własna

Sensacją należy nazwać wynik rywalizacji na szczycie grupy A. Czarnogóra rozbiła dotychczasowego lidera grupy A - Węgry 32:15. Gospodynie z Danii pewnie pokonały Serbię 29:20 i umocniły się na fotelu lidera. W spotkaniu autsajderów lepsze od Tunezyjek okazały się Japonki.

Czarnogóra rozbiła niespodziewanie Węgry (Fot. IHF)

Japonki lepsze od Tunezji w spotkaniu autsajderów

Trzeci dzień turniejowy w grupie A rozpoczęła rywalizacja dwóch najsłabszych drużyn. Zgodnie z przewidywaniami Japonia pewnie pokonała Tunezję 31:21. Od samego początku szczypiornistki z kraju kwitnącej wiśni objęły prowadzenie. Po ośmiu minutach Japonki prowadziły 4:1. Ambitnie grające Tunezyjki odrobiły dwa trafienia za sprawą Chebbah i Hamrouni.

Kolejne minuty to zdecydowana dominacja Azjatek, które zdobyły sześć bramek z rzędu. Kiedy wydawało się, że 10:3 to przewaga, która zadecyduje o wysokim prowadzeniu po pierwszej połowie do głosu doszły nominalni goście. Sygnał do ataku dała Amal Hamrouni.

Niespodziewanie po 28. minutach gry na tablicy świetlnej było już 10:9. Japonki uspokoiły grę i do końca pierwszej połowy zdobyły trzy gole bez odpowiedzi ze strony rywalek.

Druga część gry była bardziej wyrównana. Konsekwentna gra ekipy Masamichiego Kuriyamy  pozwalała systematycznie powiększać prowadzenie. W 37. minucie było 18:12, a na kwadrans przed końcową syreną 23:16. Ostatnie dwanaście minut meczu zostało zdominowane przez Japonki, które ten okres gry wygrały 8:3, a całe spotkanie 31:21.

Japonia - Tunezja 31:21 (13:9)

Japonia: Hida, Fujima, Kametani – Honda 2, Tanaka, Ishino, Yokoshima 3, Fujii 3, Sunami 3, Arihama, Tanabe 1, Ishitate 3, Hara 9, Kawamura 1, Nagata, Matsumura 6

Tunezja: Hamza, Abdallah, Ben Slama – Ghetissi, Rejeb, Toumi 2, Amiche, Sfarbenchker 1, Jlezi 5, Rezgui 1, Jouini 3, Chebbah 3, Khouildi, Dardour, Hamrouni 4, Kouki 2

Czarnogóra zdemolowała Węgry

Drugi mecz to spotkanie na szczycie nie tylko grupy A, to rywalizacja dwóch światowych potęg żeńskiego szczypiorniaka. Blisko siedem tysięcy kibiców zgromadzonych w hali w Herning przecierało oczy ze zdziwienia Czarnogóra nadspodziewanie łatwo pokonała Węgry. Po sześćdziesięciu minutach gry na tablicy świetlnej był wynik 32:15.

Pierwszą bramkę meczu zdobyła Majda Mehmedović. Odpowiedź Węgier była natychmiastowa i po siedmiu minutach ekipa Andrasa Nemetha prowadziła 3:1. Kolejne dwadzieścia minut to koncert gry ekipy Czarnogóry. Podopieczne Dragana Adzicia grały jak natchnione, zdobyły czternaście bramek przy zaledwie czterech Madziarek. Po pierwszej połowie srebrne medalistki ostatnich Igrzysk Olimpijskich prowadziły 17:9.

W drugiej połowie przez nieco ponad kwadrans Węgierkom udawało się nawiązywać wyrównaną walkę. Trudno

mówić o odrabianiu strat. Przy słabszym dniu Anity Gorbicz, Szimonetty Planety, czy Szandry Szollosi-Zacsik było to wręcz niemożliwe. Dodatkowo między słupkami bramki Czarnogóry stała Sonja Barjaktarović. Golkiperka tureckiej Bursy potrafiła zamurować przestrzeń za swoimi plecami.

W 48. minucie było 24:14, wtedy do bramki Węgier po raz ostatni w dzisiejszym meczu trafiła Katarina Bulatović, zdobywając swoją szóstą bramkę. Jak się okazało był to sygnał do ataku dla koleżanek. Po trzy gole dołożyły Durdina Jauković i Biljana Pavicević.

Na trzy minuty przed końcem meczu było 31:14 i kibice, którzy docierali do hali na ostatni mecz z udziałem Danii i Serbii niedowierzali własnym oczom spoglądając na tablicę wyników. Ostatecznie zawodniczki Czarnogóry pokonały Węgry 32:15.

Czarnogóra - Węgry 32:15 (17:9)

Czarnogóra: Rajcić, Hasanić, Barjaktarović – B. Pavicević 3, Radicević 3, Jovanović 2, Jauković 4, I. Pavicević, Klikovać, Lazović 1, Bulatović 6, Ramusović 1, Mehmedović 6, Despotović, Racević 6, Grbić

Węgry: Biro, Kiss – Szollosi-Zacsik 3, Triscsuk, Szucsanszki 1, Kovacsics 1, Bulath, Gorbicz 3, Pappneszamoransky, Bognar-Bodi 2, Szekeres, Mayer 3, Planeta 1, Erdosi, Kovacsicz, Tomori 1

Dania po wygranej z Serbią samodzielnym liderem

W ostatnim spotkaniu trzeciego dnia mundialu w duńskim Herning naprzeciw siebie stanęły ekipy gospodarzy i Serbii. Pierwszą bramkę rzuciła Kristin Liscević, ale odpowiedź Dunek była natychmiastowa. Niesamowicie mecz rozpoczęła Steine Jorgensen.

Rozgrywająca FC Midtjylland rzuciła pierwsze trzy bramki dla swojej drużyny i wyprowadziła koleżanki na niewielkie prowadzenie. Ambitnie grające Serbki nie toczyły wyrównany bój. Ekipa Klavsa Bruun Jorgensena nie mogły odskoczyć na więcej niż trzy trafienia (8:5 i 13:10). Pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem 13:12.

W drugiej odsłonie gospodynie pewnie kroczyły do odniesienia trzeciego zwycięstwa. W 35. minucie, po trafieniu Rikke Skov było już 17:13, a dziesięć minut później 23:16. Konsekwentna gra Danii pozwalała na systematyczne powiększanie prowadzenia. Wynik spotkania na 29:20 w ostatniej minucie ustaliła Ann Grete Nordgaard.

Dania - Serbia 29:20 (13:12)

Dania: Toft, Poulsen – Skov 2, Okkels 1, Pedersen 2, Fisker, Hansen 1, Gravholt 3, Holmsgaard, Bodholt, L. Jorgensen 7, Kristiansen, Nordgaard 6, Ostergaard 2, Burgaard, S. Jorgensen 5

Serbia: Risović, Kacarević – Radosavljević 1, Krpez Slezak 4, Trifunović, Stevin 1, Zivković 1, Prijović, Janjusević 2, Rajović 1, Georgijev 3, Radojević, Bandelier, Stoiljković 2,Liscević 5, Petrović