MŚ2019 Japonia (K)
A A A
MŚ Dania 2015: Francja na siódmym miejscu - Czarnogóra ósma
20.12.2015 11:10 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Reprezentacja Francji zajęła siódme miejsce na Mistrzostwach Świata w Danii. W pierwszym meczu niedzielnych finałów "Trójkolorowe" pokonały ekipę Czarnogóry, kóra uplasowała się tym samym na ósmej pozycji.

 

Francja zapewniła sobie siódme miejsce na MŚ w Danii (Fot. IHF)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!

 

Ostatni mecz turnieju dla Francji i Czarnogóry był raczej spotkaniem o prestiż, choć te pierwsze chciały wygrać, by zapewnić sobie na 100% udział w turnieju kwalifikacyjnym do IO.

 

Zawody toczyły się w miłej atmosferze, natomiast zmęczenie długim turniejem uwidaczniało się nie tylko w postawie zawodniczek, ale też statystyków, którzy już na początku rywalizacji bombę Djurdziny Jaukowić zaliczyli z sobie wiadomych powodów Milenie Raiczewić.

 

Błąd szybko znaleziono i poprawiono. W pierwszych minutach zresztą oba zespoły z lubością rzucały zza linii dziewiątego metra – już po 5 minutach rywalizacji wspomniana Jaukowić, a także Camille Ayglon miały na swym koncie po trzy trafienia.

 

Od stanu 4:4 Trójkolorowe zdobyły cztery gole z rzędu, wychodząc na całkiem pokaźne prowadzenie. Gdy swoje dołożyła lewoskrzydłowa Siraba Dembele Francuzki były już na +5, a nie minął nawet kwadrans otwarcia. Nadzieję dla Montenegro na lepszy wynik stanowiła jedynie Katariny Bulatović i jej pociski z drugiej linii.

 

Trener Dragan Adzić śmiało wpuszczał na boisko mniej doświadczone piłkarki, a te nie dawały sobie rady z atakami bardziej umotywowanych Francuzek, które w 24.minucie prowadziły 18:10. Już wtedy wydawało się, że triumfator meczu o siódme miejsce może być tylko jeden.


W 42.minucie rezerwowa Estelle Nze Minko wyprowadziła po raz pierwszy Trójkolorowe na +10. Mecz już niczym nie mógł nas zaskoczyć. W Boxen warto było zostać chyba jedynie dla nietypowej przerzutki z karnego w wykonaniu „ Joki” Radicević. 

 

Ta sama zawodniczka przegrała jednak kolejny pojedynek z Laurą Glauser już po końcowej syrenie. Francję warto pochwalić za bardzo wysoką, bo 76% skuteczność w ataku.

Francja - Czarnogóra 34:23 (20:13)


Francja: Leynaud, Glauser – Ayglon 7, Dembele 7, Leveque 4, Lacrabere 4, Niombla 4, Pineau 3, Bulleux 2, Nze Minko 2, Lassource, Prouvensier
 

Czarnogóra: Hasanić, Rajcić – Radicević 7, Bulatović 6, Jauković 5, Ramusović 2, Mehmedović 2, Grbić 1, Klikovać, Raiczević, Despotović, B.Paviciević
 

Sędziowali: R.Schulze i T Tonnies (Niemcy)


Z Herninig Michał Pomorski 

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens