MŚ2019 Japonia (K)
MŚ Dania 2015: Rosja w ćwierćfinale - Korea nie miała szans (wideo)
14.12.2015 22:13 Źródło: inf. własna

Piłkarki ręczne Rosji krocza od zwycięstwa do zwycięstwa na Mistrzostwach Świata w Danii. Sborna pewnie pokonała Koreę Południową w 1/8-ej finału i zameldowała się w ćwierćfinale, w którym zmierzy się z Polską.

Rosjanki wygrały szósty mecz z rzędu na MŚ (Fot. IHF)

Rosjanki były zdecydowanymi faworytkami rywalizacji. Mimo tego od pierwszych minut spotkania widać było, że Azjatki nie zamierzają liczyć tylko na honorową porażkę. Bardzo dobrze starcie zaczęły obydwie bramkarki.

Najbardziej zaskakująca była postawa między słupkami Park, dlatego, że obroniła trzy rzuty z rzędu Rosjanek. W następnych minutach walka o ćwierćfinał nabierała tempa.

Rosjanki zaczęły minimalnie przeważać, jednak Koreanki wykorzystywały swoją fantastyczną szybkość, rzucając efektowne bramki. Brylowała w tym skrzydłowa Lee. Rosjanki zaczęły dobrze grać w obronie, więc przeciwniczki miały problem z wypracowaniem sobie pozycji rzutowych.

Do przerwy Sborna prowadziła 16:13, ale sprawa wyniku była cały czas otwarta.

W drugiej części Rosja zagrała znakomicie pierwszy kwadrans. Ten okres gry Rosjanki wygrały aż 9:3 i to przesadziło o losach całego spotkania.W 47 minucie po dóch bramkach Kuzniecowej Rosjanki osiągnęły przewagę dziesięciu "oczek" i było wiadomo, że tego meczu już nie przegrają.

Azjatki mimo to pokazały charakter. Ostatnie dziesięć minut zagrały koncertowo, ale Rosja pilnowała wyniku. Koreankom udało się zniwelować straty do pięciu trafień, ale przegrały mecz wyraźnie 25:30.

Zespół Jewgienija Trefiłowa wygrał szósty mecz z rzędu na MŚ w Danii. W siódmym spotkaniu zmierzy się z Polską, która będzie chciała przerwać tę wspaniałą passę.

[wideo] IHF: Rosja w ćwierćfinale - Korea nie miała szans