MŚ2019 Japonia (K)
MŚ Dania 2015: drugie zwycięstwa Brazylii i Francji, wygrała wreszcie Korea - resume 3. kolejki grupy C
08.12.2015 23:40 Źródło: inf. własna

Piłkarki ręczne Brazylii i Francji praktycznie zapewniły sobie grę w fazie pucharowej MŚ Dania 2015. W 3. kolejce grupy C obrończynie tytułu pokonały Niemcy, a "Trójkolorowe" zwyciężyły Argentynę. Pierwszą wygraną - po dwóch remisach z faworytami grupy zanotowała Korea Południowa, która rozbiła Kongo.

Koreanki w 3. kolejce odniosły pierwsze zwycięstwo na MŚ w Danii (Fot. IHF)

Pierwsze zwycięstwo Koreanek

Po dwóch remisach z faworytami grupy C Koreanki liczyły wreszcie na wygraną ze słabszym przeciwnikiem, którym jest reprezentacja Konga. Od początku spotkania Azjatki pokazały, kto będzie dominował w tym meczu,. W 16 minucie wygrywały już 7:1.

Azjatki rzucały bramki seriami, a honor Afrykanek ratowała Mwawesa Mwange. W 26 minucie Korea prowadziła już 14:4, ale wspomniana Mwange trafiła jeszcze przed przerwą i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem koreańskiego teamu 14:6.

Azjatki nie zmniejszyły tempa po przerwie, bo ich przewaga znów wzrosła do dziesięciu goli (40 min 20:10). Demolka Kongijek nastąpiła w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. Od stanu 27:15 w 50 minucie do końcowego wyniku 35:17. Prawie dwadzieścia bramek różnicy pokazuje, co działo się na boisku w Kolding.

Korea - Kongo 35:17 (14:6)

Korea: Park, Ju - Yura Jung 2, Ryu, Yoo, Jinji Kim 2, Choi 8, Sim 3, Han, Jihae Jung 4, Jinsil Kim 6, Lee 5, Gwon 2, Nam 2, Jo, Yu

Kongo: Makubanza, D.Louoba - Okoko, Shokkos 4,  Feza Mwange 1, Milemba Kalende 1, Matutu, C.Louba 2, Masesa Mwange 7, Mamba, Luhaka, Musonda, Mayoulou, Babina Ngombo 1, Thiero 1

Francja wygrała z Argentyną

Piorunujący początek w wtkonaniu Francji - tak można określi to, co działo się przez pierwsze dziesięć minut meczu. Zaczęło się co prawda obiecująco dla Argentyny, która prowadziła w pierwszej minucie po golu Gambino, ale serie siedmiu goli z rzedu francuskiej ekipy kompletnie odmieniła losy meczu. Argentynki pozbierał się po tych ciosach i do 20stej minuty zdołały odrobić nieco straty (9:5).

Francja jednak nie dawała za wygraną - kolejne trzy gole z rzędu i prowadziła 12:5. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem "Trójkolorowych" 13:6.

W drugiej odsłonie oglądaliśmy w miarę wyrównany mecz, ale z dużą liczbą błędów w ataku obu drużyn od 20 do 30 minuty. Argentyna jeszcze raz poderwała się do ataku i w 43 minucie przegrywała 9:14. Zespół z Ameryki Południowej znokautowała jednak Siraba Dembele. Wspomniana zawodniczka zdobyła trzy bramki z rzędu, wyprowadzając Francję w 49 minucie na prowadzenie 18:10.

Ostatnie dziesięć minut nie zmieniło już losów spotkania, które de facto już wcześniej - ze względu na różnicę bramkową - zostało rozstrzygnięte. Francja wygrała 20:12.

[wideo] Francja wygrała z Argentyną

Francja - Argentyna 20:12 (13:6)

Francja: Glauser, Leynaud - Kamto, Ayglon 4, Pineau, Landre, Zaadi 1, Prouvensier 2, Houette 3, Dembele 4, Belleux, Leveque 1, Edwige 1, Nze Minko, Niombla 4, Lacrabere

Argentyna:
Carratu, Schlesinger - Haro, Pizzo, Salvado, Campigli 1, Belotti 1, Mendoza 3, Crivelli 1, Gambino 2, Nianchi, Mena 1, Sans, Iacoi, Gandulfo 1, Karsten 2

Brazylia ograła Niemcy

Bardzo wyrównany mecz stoczyły ekipy Brazylii i Niemiec. Mistrzynie świata przez większą część pierwszej połowy musiały gonić rywalki, które cały czas odskakiwały na jedną bramkę. Mały przełom nastąpił w 20 minucie.

Na 6:6 wyrównała Belo, a pierwsze prowadzenie dla ekipy z Ameryki Południowej dała Amorim. Ostatnią bramkę pierwszej odsłony na 8:7 zdobyła brazylijska skrzydłowa MKS-u Selgors Lublin Jessica Quintino, która jak na razie rozgrywa bardzo dobry turniej.

Druga połowa toczyła się bramka za bramkę do 40 minut. Wtedy po golach Piedade i Amorim Brazylii udało się odskoczyć na dwa gole (43. min 15:13). Niemki kilkukrotnie miały okazję doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystywały sytuacji.

Brazylia zadała decydujący cios w ostatnich dziesięciu minutach. Od stanu 20:19, zdobyła trzy gole z rzędu (Belo, Amorim i Quintino) i zrobiło się w 58 minucie 23:19. Niemcy co prawda w ciągu przedostatniej minuty meczu zdołały rzucić dwa gole, ale dobiło je trafienie Silvy, kończące spotkanie wynikiem 24:21.

Brazylia - Niemcy 24:21 (9:8)

Brazylia: Arenhart, Pessoa - Diniz, Nascimento, Piedade 3, Andrade, T.Araujo, Silva 4, Belo 4, Quintino 5, Da Rocha, Amorim 7, L.Aroujo, Da Paula, Coppi, Fachinello 1

Niemcy: Kramarcyzk, Woltering + Lang 1, Schmelzer, Loerper 4, Smits 4, Behnke 2, Naidzinavicius 1, Hubinger, S.Mullers 4,  Fischer 1, Mazzucco 1, F.Muller, Rode, Minevskaja, Schulze 2