MHA - belka
MŚ Niemcy 2017 (K)
A A A
Kadrowiczki jakich nie znacie - "lubię kryminały" (wideo)
13.10.2017 09:09 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

Reprezentantki Polski znakomicie grają w piłkę ręczną, ale każda na swój sposób jest inna. Każda ma inne pasje, inaczej też spędza wolny czas. Kadrowiczkom podczas ostatniego zgrupowania w Lubinie zebrało się na pozasportowe rozmowy. Przepytane z pozahandballowych spraw zostały Monika Kobylińska, Karolina Kudłacz-Gloc, Ewa Urtnowska, Ewa Lisewska oraz Joanna Kozłowska.

 

Monika Kobylińska kocha handball, ale lubi też... czytać kryminały (Fot. ZPRP / YT)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

- Potrzebowałam zmiany. W nowym klubie dobrze się zaaklimatyzowałam. Dziewczyny z TuS Metzingen jak i trener mi zaufali. Od klubu dostałam duże przestronne mieszkanie. Mam nadzieję, że dzięki temu odwiedzi mnie dużo osób z Polski. Zakupy to moja specjalność. Jak mam wolny dzień, to lubię pochodzić po sklepach i wybrać dla siebie coś ładnego. Z książek preferuję kryminały - mówi wychowanka Sokoła Żary. Monika Kobylińska w grudniu będzie miała okazję drugi raz wystąpić w mistrzostwach świata.

 

[wideo] Kobylińska: Bardzo lubię kryminały

 

 

- Ludzie we Francji są bardzo przyjaźni. Trudno porównać ten kraj do Norwegii, gdzie też grałam. W obu przypadkach spotkałam bardzo przyjaznych ludzi, ale wolę jednak Francję. O piłce plażowej jest coraz głośniej. Drogę reprezentacji Polski do srebrnego medalu śledziłam w mediach społecznościowych. Piłka ręczna uczy życia. To twardy sport, który uczy samodyscypliny i samozaparcia. Uczy też charakteru i daje dużo możliwości - do uprawiania dyscypliny zachęca Ewa Urtnowska. Reprezentantka Polski od tego sezonu gra dla francuskiego Toulon-Saint Cyr-Var Handball.

 

[wideo] Urtnowska: Piłka ręczna uczy życia

 

 

- Moje życie w ostatnim roku wywróciło się do góry nogami. Jestem szczęśliwą mamą. Piłka ręczna dalej jest dla mnie ważna, ale nie najważniejsza. Teraz to miejsce zajął kto inny. Marzę o tym, aby ktoś zaczarował kibiców piłką ręczną. Moje motto jest takie, że wolę np. zdobyć drugie miejsce i mieć na to duży wpływ niż być mniejszą częścią większego sukcesu. Im dłużej jestem za granicą tym bardziej tęsknię za Gdańskiem - opowiada kapitan reprezentacji Polski, Karolina Kudłacz-Gloc.

 

[wideo] Kudłacz-Gloc: Jestem szczęśliwą mamą

 

 

- W szkole podstawowej i gimnazjum próbowałam sił w różnych sportach. Była to koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka, aż wreszcie zapisałam się do sekcji piłki ręcznej w Hańczy Suwałki. W wolnych chwilach lubię pojechać do domu rodzinnego. W czasie wakacji dużo podróżuję. Ostatnio myślę o tym, że po zakończeniu kariery związanej z piłką ręczną zacznę brać udział w rajdach samochodowych. Tam także można odczuwać adrenalinę – mówi reprezentacyjna rozgrywająca Sylwia Lisewska.

 

[wideo] Lisewska: spróbuję sił w rajdach samochodowych

 

 

- Bardzo lubię gotować. Z mojej kuchni polecam zupy i kremy. Dom rodzinny opuściłam stosunkowo szybko. Piłka ręczna nauczyła mnie odpowiedzialności i decyzji, które sama musiałam podejmować. W najbliższym czasie chciałabym zobaczyć Włochy i Rzym – mówi reprezentacyjna rozgrywająca Joanna Kozłowska.

 

[wideo] Kozłowska: czasami mam szalone pomysły

 

 

Rozmawiał Marek Skorupski / red. nacz. Handball Polska

Koszulka box 4 300 nad newsletter
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Wapol
Nowa Erima
Polskie szczypiornistki w grudniowych ME Europy we Francji zmierzą się w grupie A z Serbią, Danią i Szwecją. Czy wyjdą z grupy i zajmą co najmniej trzecie miejsce?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens