MHA - belka
MŚ Niemcy 2017 (K)
A A A
Karsten dla handball.pl: najsilniejszą bronią Argentyny jest...
29.11.2017 20:53 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Elke Karsten, reprezentantka jedynego poza europejskiego grupowego rywala Polek w zbliżających się mistrzostwach świata piłkarek ręcznych, czyli Argentyny, odpowiada na pytania dotyczące niemieckiego czempionatu oraz reprezentacji Albicelestes...

 

Elke Karsten liczy na dobry występ na MŚ (Fot. internet)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!Handball.pl: Jakie cele na MŚ stawia przed sobą "kopciuszek" Grupy B?


Elke Karsten (rozgrywająca reprezentacji Argentyny): Twardo stąpamy po ziemi. Chciałybyśmy po prostu z każdym rywalem nawiązać równą walkę, a jeśli będzie szansa to rzecz jasna powalczyć o zwycięstwo chociaż z jednym z nich.

Los was nie oszczędził...


- No cóż, prawdą jest, że trafiłyśmy do bardzo ciężkiej grupy, w której stawimy czoła świetnym zespołom ze światowego topu. Oczywiście, zawsze dobrze jest grać przeciwko najlepszym, ale przez to ciężko będzie nam osiągnąć zakładane cele.

Jednym z Waszych przeciwników będzie reprezentacja Polski...


- Nie widziałyśmy jeszcze zespołu Polski, ponieważ ostatni czas jest dla nas bardzo intensywny - mecz, trening, mecz i tak w kółko. Wiem jednak, że macie świetny zespół.

Dla mnie faworytem grupy, zresztą podobnie jak i całych mistrzostw, niewątpliwie jest Norwegia. Myślę, że ich głównymi rywalkami w drodze do tytułu będą Francuzki i Rosjanki, które w ostatnich latach nie wypadają ze światowej czołówki.
Elke Karsten (rozgrywająca reprezentacji Argentyny)
Faworytkami są jednak chyba inne zespoły?


- Dla mnie faworytem grupy, zresztą podobnie jak i całych mistrzostw, niewątpliwie jest Norwegia. Myślę, że ich głównymi rywalkami w drodze do tytułu będą Francuzki i Rosjanki, które w ostatnich latach nie wypadają ze światowej czołówki. 

 

Wracając do waszej kadry, jak będziecie się starały zaskoczyć tak mocne przeciwniczki?


- Najsilniejszą stroną Argentyny powinna być defensywa. Jeśli nasza obrona będzie dobrze funkcjonować i wykorzystamy błędy rywalek, to poszukamy okazji do niespodzianek, czyli zwycięstw.

W waszym zespole dominują szczypiornistki z krajowych zespołów, co też może być niewiadomą dla rywalek.


- Z pewnością zaletą jest to, że ci, którzy grają w Argentynie codziennie razem trenują. Dzięki temu możemy być lepiej zgrane, mamy dobry kontakt ze sobą itp. Niestety, jest też druga strona medalu. Mianowicie, na poziomie klubów nie mamy tak dużej konkurencji jak w Europie...

Problemem jest też pewnie to, iż handball nie jest u was tak popularny jak inne sporty zespołowe?
 

- Dokładnie, tak jak mówisz, piłka ręczna nie jest zbyt popularna w Argentynie. Jednak jest wiele osób, które śledzą nas i wspierają, co jest bardzo ważne dla zespołu.

Dla ciebie, przez problemy zdrowotne, to wsparcie w ostatnich latach było szczególne... To prawda, że niewiele zabrakło do zakończenia twojej kariery?


- Przyznaję, pojawiały się u mnie myśli o pozostawieniu piłki ręcznej przez te wszystkie urazy. Na szczęście nie podjęłam tej decyzji i dziś te problemy są już za mną. Czuję się bardzo dobrze.

Dzięki temu po raz drugi zagrasz na mistrzostwach świata...


- Tamte mistrzostwa były zupełnie inne dla mnie - pierwsze w kategorii seniorek, chociaż byłam wtedy jeszcze dziewczynką (śmiech). Wspominam je bardzo miło, ponieważ rozegrałyśmy w Serbii dobre mecze, w których drużyna spisywała się bardzo solidnie i robiła pozytywne wrażenie.

Pozostaje więc mi życzyć ci podobnych przeżyć także w Niemczech...


- Jesteśmy bardzo dobrze przygotowane i nie możemy się doczekać rozpoczęcia mistrzostw!

 

Rozmawiał Kuba Cimoszko

 

[wideo] Elke Karsten w akcji - zobacz rozgrywającą Argentyny!

 

Koszulka box 4 300 nad newsletter
oceń + 2 (2 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Wapol
Nowa Erima
Polskie szczypiornistki w grudniowych ME Europy we Francji zmierzą się w grupie A z Serbią, Danią i Szwecją. Czy wyjdą z grupy i zajmą co najmniej trzecie miejsce?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens