MŚ Niemcy 2017 (K)
MŚ 2013: Polska vs Argentyna: prasa o meczu
13.12.2013 07:38 Źródło: inf. własna

Polskie piłkarki ręczne awnasowały do 1/8 finału MŚ w Serbii pokonując Argentynę 31:17. Polskie media cieszasię z awansu, ale też wskazują na proste błędy, które mogą się zemścić w starciu z wymagającym rywalem. Oto przegląd prasy po meczu z Argentynkami.

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - już teraz!

Przegląd Sportowy: Pewny awans Polek, popis gry w II połowie

Podobnie jak w pierwszym meczu MŚ 2013 z Paragwajem Polki w konfrontacji z wicemistrzem Ameryki Argentyną były zdecydowanym faworytem. Wszystko szło zgodnie z planem w pierwszych minutach i... w ostatnim kwadransie.

(...) Liczba złych zagrań Polek, które nie wykorzystywały karnych i sytuacji sam na sam, była porażająca. Od 35. minuty nastąpił okres chyba najgorszej gry polskiego zespołu na tych mistrzostwach. Od stanu 18:10 straciły cztery bramki z rzędu, co przy tej klasie przeciwnika nie najlepiej świadczy o ekipie Rasmussena i nie napawało optymizmem przed dalszą częścią turnieju.

Na szczęście dla biało-czerwonych rywalki opadły z sił i ich niektóre zagrania były żenująco niedobre. Ostatni kwadrans należał do Polek, które już niepodzielnie panowały na boisku.

Gazeta Wyborcza: Polki ograły Argentynę i awansowały do 1/8 finału

Spotkanie rozpoczęło się nietypowo i pechowo dla biało-czerwonych. Już w pierwszej akcji zderzyły się Kinga Grzyb z Patrycją Kulwińską, w czym wydatnie pomogła im jedna z Argentynek. Ta druga długo leżała na boisku, wreszcie jednak o własnych siłach podniosła się, a cztery minuty później zdobyła gola na 4:1.

Fakt: Polskie szczypiornistki na fali

W II połowie obraz gry niewiele sie zmienił. Polki rozpoczęły od dwóch goli Agnieszki Jochymek (28 l.) i odskoczyły na 7 goli. Wystarczyło jednak 5 minut rozluźnienia i Argentyna doszła na 4 bramki. Trener Kim Rasmussen (41 l.) podczas przerwy na życzenie szybko jednak ożywił nasze szczypiornistki. Biało-czerwone tak się wzięły do pracy, że z miejsca odskoczyły na...11 goli.

Super Express: Polska lepsza od Argentyny

Polki od początku meczu zaczęły budować przewagę. Po pierwszych dziesięciu minutach biało-czerwone prowadziły już 7:2. W kolejnych fragmentach spotkania utrzymywały bezpieczna zaliczkę i do szatni schodziły przy prowadzeniu 14:9. W drugiej połowie Polki pokazały się z jeszcze lepszej strony. Skutecznością zachwycała Alina Wojtas, która w starciu z Argentyną rzuciła aż osiem goli.

Polska: Polki łatwo ograły Argentynę i awansowały już do drugiej rundy

Polska pokonała w Zrenjaninie Argentynę 31:17 (14:9) i zapewniła sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata piłkarek ręcznych, które odbywają się w Serbii.

/Zebrał CHOD/

0
MP Kalisz
Kto zdobędzie tytuł Mistrza Polski w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych w sezonie 2017/2018?