Handball.pl - bilboard
Handballowe zeszyty - apsek
MŚ2019 Japonia (K)
A A A
MŚ 2017: Francja drugim półfinalistą - Czarnogóra odpadła (wideo)
12.12.2017 22:12 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Piłkarki ręczne Francji jako druga drużyna w turnieju zameldowały się w półfinale MŚ 2017 w Niemczech. W meczu ćwierćfinałowym Trójkolorowe pokonały Czarnogórę 25:22.

  

Drugim półfinalistą MŚ 2017 została Francja (Fot. IHF)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

  

Spodziewaliśmy się, że będzie to mecz drużyn, które słyną z mocniejszej defensywy  niż ataku. Zaczęło się dobrze dla Czarnogórek, które prowadziły 2:0 i 4:2. Bomby z drugiej linii Katariny Bulatović, niezły start znającej doskonale Francuzki Mariny Rajcić to tylko niektóre z czynników, które zapowiadały, że nie będziemy świadkami jednostronnych zawodów.

 

Trójkolorowe, mające dużą przewagę w drugiej linii i zdecydowanie szerszą ławkę, zdołały jednak szybko zdobyć pięć goli z rzędu, a w 19. minucie po karnym rekonwalescentki Allison Pineau prowadziły 9:5. Na szczególną uwagę zasługiwał pojedynek klubowych koleżanek -  Jovanki Radicević i Amandine Leynaud. Pojedynek nierozstrzygnięty, przynajmniej przed zmianą stron.

 

Przy stanie 9:7 na boisko weszła znana dobrze z polskiej ligi Sanja Premović. Była zawodniczka nie wzięła udziału w akcji, po której Montenegro wywalczyło rzut karny, zamieniony na raty na trafienie kontaktowe przez prawoskrzydłową Vardaru Skopje.

 

Trudno było oczekiwać, że Czarnogórki zdołają nawiązać walkę o zwycięstwo, nie mogąc liczyć na wspaniały dzień Djurdjiny Jauković. Wysoka bombardierka niedługo po przerwie złapała drugą „dwójkę”, a wcześniej, przed dobre dwa kwadranse ani razu nie zaskoczyła Leynaud. Przymusowy odpoczynek nieco ożywił zawodniczkę Buducnosti. Po powrocie na boisko oddała dwa rzuty z pozycji lewoskrzydłowej, raz trafiając do siatki rywalek. 

 

Przewaga Francuzek cały czas oscylowała wokół dwóch-trzech oczek, ekipa  Montenegro miała wprawdzie okazje do gola kontaktowego, ale zbyt uzależniona od Bulatović, popadała w „syndrom rumuński”. Przy stanie 19:15 po bramce Alexandry Lacrabere o drugi time-out poprosił Per Johansson.  

 

Powoli dobiegał końca trzeci kwadrans zawodów. Kolejny raz w Lipsku wspaniała zmienniczką okazała się bramkostrzelna Pineau. To jej trafienie i poprawka na 21:16 Siraby Dembele odebrały nadzieje postronnych obserwatorów na emocje do końca widowiska. Montenegro nawet w podwójnej przewadze liczebnej wygrało ten fragment 1:0, a tak marna skuteczność nie mogła pomóc w odrobieniu dość pokaźnych strat.  

 

Gdzie jest Milena Raicević,  chcieliśmy zapytać, nie mogąc niczym na igrzyskach  w Rio rozpoznać niegdyś jednej z ciekawszych środkowych młodego pokolenia?  Znajomi dziennikarze z Ukrainy aż cmokali z zachwytu po kolejnych paradach „Lulu” Leynaud, zasługującej zdecydowanie na tytuł MVP wtorkowego meczu w Lipsku.

 

W piątek w Hamburgu Trójkolorowe zagrają o finał z rewelacyjną na tych mistrzostwach Szwecją. Pozostałych półfinalistów poznany w środę w Magdeburgu, skąd prowadzić będziemy kolejne relacje dla Handball.pl

 

[wideo] Francja w półfinale - Czarnogóra odpadła [skrót meczu]

 

 

Francja - Czarnogóra 25:22 (12:10)

 

Francja: Leynaud, Darleux – Dancette 1, Ayglon 1, Pineau 5, Landre, Zaadi 3, Houette 3, Dembele 4, Edwige, Nze Minko 2, Niombla 2, Lacrabere 4, Flippes

 

Czarnogóra: Rajcić, Hasanić  – Radicević 4, Jauković 2, Brnović 1, A.Klikovac, Premović, Bulatović 9, Pavicević, Ramusović, B. Klikovac 1, Despotović 2, Raicević 3, Grbić

 

Sędziowali: B.Koo i S. Lee (Korea)

 

Z Lipska Michał Pomorski

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens