Handballowe zeszyty - apsek
MŚ Niemcy 2017 (K)
A A A
MŚ 2017: dzika karta dla Polski - zagramy w turnieju!
23.06.2017 14:27 Źródło: inf. własna/ZPRP/IHF
komentarzy 3

Międzynarodowa  Federacja Piłki Ręcznej (IHF) podjęła decyzję o przyznaniu jednej „dzikiej karty” na kobiece Mistrzostwa Świta Niemcy 2017. Otrzymała ją reprezentacja Polski. Władze światowego handballu przystały na życzenie Związki Piłki Ręcznej w Polsce sprzed kilku dni.

  

Polskie piłkarki ręczne pojada na MŚ 2017 (Fot. W.Szubartowski / Archiwum)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

W piśmie IHF, skierowanym do ZPRP, uzasadniającym taką decyzje podano, że Polska zajęła 4. miejsce w MŚ Dania 2015  – najwyższe spośród zespołów narodowych, które teraz nie uzyskały awansu po czerwcowych meczach play-off. Ceremonia losowanie grup odbędzie się 27 czerwca o godz. 14:00 w Hamburgu.

 

- Oczywiście, że jestem szczęśliwy. To bardzo fajna dla nas wiadomość. Spekulacje stały się faktem. Miejsca Polek zanotowane na poprzednich mistrzostwach świata okazały się decydujące. Nasz nowy, młody zespół powinien jak najwięcej grać. Udział w wielkiej imprezie to doskonała okazja do zdobywania doświadczenia. Odbieram wiele telefonów od moich zawodniczek. Radość jest ogromna - powiedział selekcjoner biało-czerwonych, Leszek Krowicki.

 

Mistrzostwa zostaną rozegrane w dniach 1-17 grudnia w następujących miastach: Lipsku, Magdeburgu, Bietigheim-Bissingen, Trewirze, Oldenburgu i Hamburgu.

Koszulka box 4 300 nad newsletter
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
3
?
Tom aus Breslau | *.pl | 24.06.2017 13:18
Nikt nie komentuje?...
jednak
Tom aus Breslau | *.pl | 25.06.2017 21:49
...nikt. Zaczyna się to robić one-man-show...:( Rozumiem, że fani nie piszą, bo właśnie otrzepują szorty z pasku po uczestnictwie w kolejnym turnieju piłki ręcznej plażowej:) A szkoda, bo jest co. Że IHF nie czekał z dziką na nas, póki Brazylia nie awansuje... Że nasze środowisko piłki ręcznej musiało mieć jakiś cynk wcześniej, bo nikt nie rozdzierał szat po dwukrotnej porażce z drużyną, którą jeszcze niedawno udało nam się ogrywać...
do boju Polska | *.pl | 26.06.2017 18:18
Skoro zajęliśmy na poprzednich MŚ najwyższe miejsce spośród krajów niezakwalifikowanych, a w eliminacjach nie odpadła żadna inna silna drużyna, to IHF musiałaby wymyślić coś naprawdę karkołomnego, żeby dzika karta do nas nie trafiła. Po naszej stronie był też argument logistyczny i finansowy, czyli większe wpływy z biletów, jeśli nasze mecze przyciągną na trybuny sporą grupę rodaków, choćby nawet głównie tych zamieszkałych w Niemczech.
Box_Erima_Nowa_Po wynikami
Która pozycja na boisku piłki ręcznej najbardziej Ci odpowiada?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens