MŚ2019 Japonia (K)
MŚ 2013: Brazylia lepsza od Węgier - dwie dogrywki w walce o półfinał!
18.12.2013 19:05 Źródło: inf. własna

Brazylia została półfinalistą mistrzostw świata piłkarek ręcznych, pokonując Węgry 33:31. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne byłt aż dwie dogrywki. W tej drugiej o dwa gole lepsza była Brazylia.

Brazylijki z Węgierkami stworzyły pasjonujący ćwierćfinał (Fot. IHF)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - już teraz!

Choć to Węgierki pierwsze objęły prowadzenie po rzucie Zsuzsanna Tomori, to Brazylijki odpowiedziały czterema golami, a w główną rolę grała Alexandra Nascimento. Po jej akcjach piłkarki ręczne z Ameryki Południowej prowadziły 4:1. Ale wspomniana Tomori także cały czas punktował dla Węgierek. Efekt? Wyrównany mecz i remis 8:8 w 21 minucie spotkania, którego pierwsza część zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Brazylijek (12:11).

Na początku drugiej odsłony Brazylijki odskakiwały dwukrotnie na prowadzenie 3- i 2-bramnkiowe, ale Węgierki cały czas odrabiały straty. Co więcej w 40 minucie po dwóch golach Anity Gorbicz wyszły na prowadzenie – 18:17, a chwilę późnie na 20:18.

Do końca regulaminowego czasu gry Węgierki przejęły inicjatywę, ale spotkanie po 60 minutach zakończyło się remisem 26:26.

Potrzebna była dogrywka, a w konsekwencji kolejnego remisu, drugi dodatkowy czas gry. Emocje sięgnęły zenitu. Znów dała o sobie dać Nascimento, a wspierała ją Moura. Brazylia prowadziła 32:30, a Węgierki zdołały odpowiedzieć tylko golem Anity Bulath, a potem jeszcze straciły jedną bramką, po której nie zdołały się podnieść. Mistrzynie Panameryki wygrały 33:31 i zapewniły sobie grę w półfinale, w którym zmierzą się z Danią.

Brazylia - Węgry 33:31 (12:11, 26:26, 29:29)

Brazylia: Arenhart (32%), Pessoa (45%) - Nascimento 10, Amorim 6, Rodrigues 5, Rocha 4, Da Silva 3, Cavaleiro 3, Piedade 1, Moura 1, Andrade, Diniz, Gomez, Souza, Nunes, Costa.

Węgry: Herr (30%), Kiss (13%) - Tomori 7, Gorbicz 5, Cifra 5, Redei-Soos 3, Szucsanszki 3, Bulath 2, M. Kovacsicz 2 Triscsuk 1, A. Kovacics 1, Szamoransky 1, Bognar 1, Szekeres