Handballowe zeszyty - apsek
MŚ2019 Japonia (K)
A A A
El. MŚ 2017: Polki po meczu z Rosja - "wrócimy silniejsze" (wideo)
16.06.2017 06:47 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

Choć Polska ponownie przegrała z Rosją w kwalifikacjach  do MŚ 2017  nie pojedzie na finałowy turniej, to trener i zawodniczki widzą pozytywy dwumeczu ze Sborną.

 

Weronika Kordowiecka po meczu z Rosją (Fot. ZPRP TV / YT)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Joanna Drabik (obrotwa reprezentacji Polski): Rosja to świetny zespół, co udowodnił w Astrachaniu. Chciałyśmy postawić się i od samego początku zaprezentować z dobrej strony. Na pewno straciłyśmy za dużo bramek. Naszym głównym celem było zwycięstwo, a następnym zagrać dwie równe połowy, aby wyciągnąć z tego korzystny wynik.

 

Zostawiłyśmy serce, dużo energii i robiłyśmy wszystko, co w naszej mocy. Takie spotkania zbliżają do czołówki i uczą, że nie możemy dostosowywać się do tempa przeciwnika. Właśnie przez to w Astrachaniu wkradły się nerwy, a potrzebny był spokój. Wszystkie z nas, mimo wieku i doświadczenia, zostawiają wiele serca, zdrowia i ciężko pracują. Spotkania z Rosjankami zaprocentują w przyszłości. Mamy zespół w przebudowie i chcemy jak najszybciej wrócić do tego, co było, ale potrzebujemy cierpliwości

 

Leszek Krowicki (selekcjoner reprezentacji Polski): Wynik pierwszego spotkania w zasadzie przesądzał sprawę awansu. Zależało nam, aby pokazać to co już się nauczyliśmy. Nagrodzić wszystkie zawodniczki za dobrą pracę. Koszalińskiej publiczności trzeba poświęcić osobny rozdział. W hali panowała znakomita atmosfera. To miasto zasługuje, aby organizować tu ważne mecze dla reprezentacji Polski.

 

[wideo] Krowicki: znakomita atmosfera w Koszalinie

 

 

Monika Kobylińska (rozgrywająca reprezentacji Polski, MVP meczu): Szkoda, że nie udało się wygrać przed tak wspaniałą publicznością. Bardzo czułyśmy wsparcie kibiców. Teraz musimy liczyć na „dziką kartę".

 

[wideo] Kobylińska: nie mamy się czego wstydzić

 

 

Joanna Roszak (rozgrywająca reprezentacji Polski): Nie bałyśmy się Rosjanek. Przed nami kolejne eliminacje i wierzę, że wrócimy silniejsze. Fajnie to wyglądało i coraz lepiej czuję się w reprezentacji. Mam nadzieję, że będzie to owocowało na przyszłość. Bardzo się cieszę, że mogłam zagrać u siebie w Koszalinie. Kibice nas nie zawiedli. Bardzo trudno jest przebić się do pierwszego składu, ale byłam bardzo dobrze przyjęta przez zespół, doświadczone koleżanki

 

Kinga Achruk (rozgrywająca reprezentacji Polski): Jestem dumna ze wszystkich dziewczyn, bo każda z nas dołożyła swoją cegiełkę.

 

[wideo] Achruk: jestem pełna optymizmu

 

 

Weronika Korodiwecka (bramkarka reprezentacji Polski): Przed każdym meczem mam rozpisane rzuty, ale trzeba mieć też i dobry dzień i pomoc od koleżanek. Jestem zadowolona ze swojego występu, choć mogłam wybronić ostatnie dwie akcje.

 

[wideo] Kordowiecka: pokazałyśmy, że potrafimy grać

 

 

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
« zobacz liste opinii
Temat: 
Treść: 
Podpis: 
 
Redakcja Handball.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens