MŚ2019 Japonia (K)
El. MŚ 2017: wysoka porażka z Rosją - Polska dalej od awansu
08.06.2017 18:46 Źródło: inf. własna/ZPRP

Polskie piłkarki ręczne oddaliy się od awansu na MŚ w 2017 roku. W pierwszym meczu play-off biało-czerwone przegrały na wyjeździe z Rosją 20:31. Odrobić stratę z Astrachania bedzie bardzo ciężko w Koszalinie.

Monika Kobylińska zdobyła w Astrachaniu trzy gole (Fot. Archiwum / N.Barczyk / Pressfocus)

Od początku starcia w Astrachaniu obie ekipy grały bardzo mocno w obronie, a rezultat cały czas oscylował wokół remisu. Bardzo dobrze grę koleżanek prowadziła Kinga Achruk, rozgrywająca popisała się też trzema efektownymi, a co najważniejsze skutecznymi, rzutami z dystansu.

Biało-czerwone popełniły co prawda kilka błędów, ale równie często myliły się Rosjanki. Trener Sbornej, Jewgienij Trefiłow, zdecydował się na zmianę bramkarki i był to rozsądny ruch. Między słupkami pojawiła się Kalinina i po przerwie to właśnie golkiperka rywalek napsuła Polkom najwięcej krwi.

Swoje zrobiła też żelazna defensywa mistrzyń olimpijskich, która przyniosła im zabójcze kontry i w zasadzie „ustawiła” spotkanie na początku drugiej odsłony. Trener Krowicki próbował zatrzymać marsz Rosjanek, prosząc o przerwę w grze, ale nie przyniosło to oczekiwanych efektów.

Rozpędzone gospodynie bezlitośnie punktowały w kolejnych akcjach i systematycznie powiększały swoją przewagę, która na koniec urosła aż do jedenastu trafień. MVP spotkania w obu zespołach wybrano  Darię Dimitriewą oraz Kingę Achruk.

Rosja - Polska 31:20 (15:14)

Rosja: Utkina, Kalinina – Postnowa 4, Dmitriewa 7, Sen 2, Lewsza 2, Sudakowa 1, Samochina 9, Makiejewa, Żylinskajte, Wedechina 1, Kożokar 2, Małaszenko, Skorobogaczenko 2, Petrowa 1, Fanina

Polska: Gawlik, Płaczek – Balsam, Michałów, Kobylińska 3, Roszak, Grzyb 3, Janiszewska 3, Drabik 2, Gęga 3, Kozłowska, Lisewska 1, Nosek, Szarawaga, Achruk 5, Nocuń

Źródło: ZPRP (zprp.pl)

1
pozamiatane niestety
Tom asu Breslau | *.pl | 09.06.2017 21:58
Póki miały siłę, walczyły. Tylko dlaczego nie miały sił po przerwie?? Szkoda, zwłaszcza, że w pewnym momencie dopadliśmy Rosję... Ale jak się nie rzuca pierwszych 3 karnych, te same zawodniczki, co zawsze, gubią piłkę i odgraża się przed meczem, nie znając obecnej siły rywalek, to tak to się niestety musiało skończyć...