Handballowe zeszyty - apsek
MŚ2019 Japonia (K)
A A A
MŚ 2017: Siła Polski w rozgrywających - "chcemy wyjść z grupy" (wideo)
24.11.2017 10:58 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

Reprezentacja Polski już dziś w rumuńskiej Krajowie rozpocznie generalny sprawdzian przed MŚ w Niemczech. Polki zagrają w towarzyskim turnieju z Rumunią, Macedonią i Brazylią. Dużą siłę stanowią w polskiej drużynie rozgrywające.

 

Do kadry na mistrzowski turniej wraca Karolina Kudłacz-Gloc (Fot. archiwum)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Do kadry wraca na mistrzowski turniej kapitan Karolina Kudłacz-Gloc, a będą ją wpierać inne znakomite rozgrywające. Chodzi o Kingę Achruk, kóra wróciła w tym sezonie do Polski  i Monikę Kobylińską, która w tym sezonie w gra w niemieckiej Bundeslidze.

 

Ligowe mecze odeszły teraz na bok, a priorytetem jest kadra Polski. Najpierw generalny sprawdzian w Rumunii, a potem walka na MŚ w Niemczech. Dodajmy, że Polki w ostatnich dwóch czempionatach globu - MŚ 2013 i MŚ 2015 - zajęły znakomite, choć mocno nielubiane czwarte miejsca.

 

- Turniej w Rumunii to fajne przetarcie przed mistrzostwami. Pokaże nad czym musimy jeszcze pracować. Absolutnie nie żałuję, że przekazałam opaskę kapitana reprezentacji - mówi Kinga Achruk.

 

- "Kudi” to właściwa osoba na właściwym miejscu. Bardzo się cieszymy, że wróciła do zespołu. Na mundialu planujemy wygrać jak najwięcej meczów - dodaje reprezentacyjna rozgrywająca.

 

[wideo] Achruk: wygrać jak najwięcej meczów

 

 

Pierwszy mecz na MŚ rozegrają zawodniczki trenera Leszka Krowickiego rozegrają 2-go grudnia. Ich rywalem będzie Szwecja. Kolejnymi rywalkami polskiego zespołu w grupie B podczas światowego czempionatu będą Czechy, Norwegia, Węgry oraz Argentyna. Do 1/8 finału awansują cztery najlepsze zespoły.

 

- Temat awansu do następnej fazy mundialu w naturalny sposób pojawia się w naszych rozmowach. W Niemczech chcemy zagrać na miarę naszych możliwości, które są duże. Prosimy naszych kibiców, żeby nas wspierali w tych dobrych momentach, ale także i w tych trudnych. Jak wiadomo kibice są naszym ósmym zawodnikiem i mam nadzieję, że na mistrzostwach świata też tak będzie – mówi reprezentacyjna rozgrywająca Monika Kobylińska.

 

[wideo] Kobylińska: chcemy wyjść z grupy

 

 

Zapraszamy na relacje z turnieju w Krajowie, w której będzie nasz reporter Michał Pomorski.

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens