MŚ2019 Japonia (K)
A A A
Magazyn 7. Metr wraca do TVP Sport - czas rozpocząć nowy sezon
02.09.2020 11:47 Źródło: inf. własna/TVP Sport/FB/PGNiG Superliga
komentarzy 0

Magazyn piłki ręcznej 7. Metr wraca po 12-stu latach do TVP Sport. Sportowy kanał TVP będzie od tego sezonu pokazywał trzy mecze tygodniowo na żywo. Tak bogatej ekspozycji na ogólnodostepnej antenie polska piłka ręczna jeszcze nie miała. Wszystkie mecze z TVP Sport będą transmitowane na stronie tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Do popularyzacji ligowej piłki ręcznej włączają się też inne media.
 

W poniedziałek 31-go sierpnia w nowoczesnym studio TVP Sport odbyły się pierwsze próby magazynu 7. Metr (Fot. D.Pechman / FB)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


TVP Sport ponownie pokazuje ligową piłkę ręczną od roku. W porównaniu z poprzednim nadawcą oglądalność meczu wzrosła skokowo, a związane jest to z obecnością TVP Sport na platformie telewizji naziemnej, dostępnej w każdym miejscu w Polsce. Nowością w tym roku jest Magazyn pilki ręcznej 7. Metr, który wraca na antenę po 12-stu latach przerwy.

 

- Odnawiamy magazyn piłki ręcznej, który ruszył wraz z początkiem nadawania TVP Sport w 2006 roku, a jego pierwszym wydawcą był nieżyjący dziennikarz sportowy Krzysztof Kwiatek. Już wtedy ten magazyn wyprzedzał rozwiązaniami magazyny sportowo-publicystyczne na polskim rynku medialnym. Będziemy nadal trzymać ten poziom - mówi Grzegorz Chodkowski, jeden z wydawców i prowadzacych program.

 

Wydawcą pierwszego programu będzie Sylwia Michałowska, która jest także wśród prowadzacych program. W handballowym gronie "7. Metra" zobaczymy także: Macieja Iwańskiego, Marcina Ramsa, Mariusza Jankowskiego, Macieja Wojsa i Damiana Pechmana. Wśród stałych ekspertów są Iwona Niedźwiedź, Mariusz Jurasik, Michał Matysik czy występujący w nowej dla siebie roli Robert Lis.

Premiera 45-ciominutowego odnowionego programu już 3 września o 16:30 w TVP Sport. Gościem specjalnym będzie były znakomity reprezentant Polski Grzegorz Tkaczykiem, który nieoczekiwanie postanowił w tym sezonie wznowić karierę i zagra jako lider pierwszoligowego KSZO Ostrowiec.

- Chciałem, by mój syn zobaczył jeszcze jak gram. Gdy w 2016 roku kończyłem karierę, on miał 8 lat i tak naprawdę nie interesował się piłką ręczną. Teraz, powiedzmy tak od półtora roku, jest nią zafascynowany. Ma klapki na oczach i ciężko trenuje - powiedział TVP Sport Grzegorz Tkaczyk.

W tym sezonie TVP Sport wziększa też tygodniową liczbę transmisji. Co tydzień kibice piłki ręcznej będą mogli zobaczyć jeden mecz na żywo żeńskiej PGNiG Superligi i dwa mecze na żywo męskiej PGNiG Superligi.

 

W najbliższej ofercie są także decydujące mecze Pucharu Polski. Najbliższy 3-go września finał Pucharu Polski kobiet pokaże TVP Sport. Publiczny nadawca bedzie także transmitował turniej Final Four Pucharu Polski mężczyzn, który odbędzie się w pierwszy weekend października (3/4) w Lublinie.

Wszystko wkazuje, że sezon PGNiG Superligi w męskim i żeńskim wydaniu rozpocznie się bez przeszkód. Przebadano kilkaset osób związanych z klubwami na obecność wirusa COVID-19 i żaden wynik nie był pozytywny, co bardzo cieszy.

- Badanie objęło blisko 700 osób. Wszystkie testy przyniosły wynik negatywny i miały na celu zbadanie uczestników rozgrywek przed ich rozpoczęciem oraz sprawdzenie skuteczności działania protokołu sanitarno-epidemiologicznego Spółki - czytamy w komunikacie PGNiG Superligi sp. z o.o.

W promowanie ligowej piłki ręcznej włączyły się też inne media internetowe. We współpracy z władzami handballowych lig w  systemie Pay Per View będzie można śledzić na żywo pozostałe mecze w emocje.tv i zobacz.tv.

 

Jak co roku swój dodatek poświęcony ligowej piłce ręcznej zamieści "Przegląd Sportowy". - Nasz dodatek ze składami, transferami, ciekawostkami i sylwetkami klubów już w najbliższą sobotę 5-go września w naszym  piśmie - potwierdza w rozmowie z handball.pl Wojciech Osiński, redaktor "Przeglądu Sportowego".

Szczegółowy harmonogram magazynu "7. Metr" i transmisji TV znajdziecie w naszym dziale piłka ręczna w TV na handball.pl!

 

[wideo] Zobacz oficjalny zwiastun magazynu 7. Metr!

 

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens