WKS Śląsk Wrocław Handball Team
Śląsk utrzymał się w PGNiG Superlidze - Miedź bez szans (wideo)
28.05.2015 08:14 Źródło: inf. własna/Miedź Legnica

Wszystko jasne w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych. Ostatnią niewiadomą był to, kto wygra baraże o grę w elitarnych rozgrywkach w Polsce. Lepszy w dwumeczu okazał się Śląsk Wrocław, który dwukrotnie pokonał Miedź Legnica. W rewanżowym spotkaniu barażowym wrocławianie rozbili rywala 27:18.

Śląsk Wrocław pozostanie w PGNiG Superlidze (Fot. Archiwum)

Pierwsze osiem minut środowego meczu w hali wrocławskiej AWF to festiwal nieskuteczności Miedzi oraz fantastycznych interwencji Łukasza Mazura. Oba te fakty złożyły się na bardzo niski wynik 1:1. Ale już w 10 minucie Śląsk odskoczył na 4:1. Miedź popełniała proste błędy w rozegraniu piłki i nadziewała się raz za razem na kontry wrocławian.

Przez kolejne 10 minut gry legniczanie jednak uporządkowali szyki w ataku, a na tablicy świetlnej widniał wynik 8:5 dla Śląska. Końcówka pierwszej połowy w wykonaniu przyjezdnej drużyny była jednak słaba. Wystarczy powiedzieć, że trzy ostatnie bramki przed przerwą Śląsk zdobył z kontrataków. 14:8 do przerwy i już pierwsze 30 minut wyjaśniło, że młody zespół Siódemki Miedź jest jeszcze nieco za słaby na PGNiG Superligę.

O drugiej połowie wypada napisać, tyle że się odbyła. Miedź nie grała dużo lepiej niż w pierwszej części, a zadowolony z bezpiecznej przewagi Śląsk w pełni kontrolował wydarzenia na parkiecie.

Trener gości Jacek Będzikowski dał nawet sporo minut najmniej doświadczonym graczom. Z pewnością zaprocentuje to w następnym sezonie. Śląsk wygrał barażowy dwumecz zasłużenie i pozostaje w najwyższej klasie rozgrywkowej. Legnicka drużyna pokazała jednak, że ma potencjał. Na PGNiG Superligę musi jednak jeszcze poczekać.

[wideo] Śląsk utrzymał się w PGNiG Superlidze!

Śląsk Wrocław - Siódemka Miedź Legnica 27:18 (14:8)

Śląsk:  Cudić, Prus - Krupa 1, Kryński 4, Herudziński 1, Koprowski, Garbacz, Jarowicz 1, Miszka, Adamuszek 1, Radojević 2, Wróblewski 2, Ścigaj 7, Białaszek 4, Telepniew 4.