Belka - przyjaciel recznej
ligi polskie
A A A
Sport: Kluby nie chcą płacić ZPRP! Będzie bunt licencyjny?!
23.08.2013 12:46 Źródło: Sport
komentarzy 7

Do soboty kluby superligi muszą zapłacić po około 40 tysięcy złotych pod rygorem wykluczenia z rozgrywek! Działacze nie kryją zdziwienia "nagłą" opłatą – pisze katowicki "Sport".

 

Działacze Ruchu Chorzów są zaskoczeni nagłą opłatą licencyjną przed sezonem (Fot. Ruch Chorzów)
Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!


38 tys. zł w przypadku klubów żeńskich i 42 tys. w przypadku męskich - tyle wynosi opłata licencyjna za grę w PGNiG Superlidze. Kluby mają czas na dokonanie przelewów na konta Związku Piłki Ręcznej w Polsce do soboty. Jak się okazuje, nie wszystkich stać na "nagłą" opłatę. "Nagłą", bo - jak utrzymują działacze - związkowa centrala o tak wysokim koszcie przystąpienia do rozgrywek poinformowała dopiero 12 sierpnia...


- Dziwi mnie to zdziwienie. Przecież 29 czerwca na spotkaniu prezesów wszystkich klubów w Warszawie jednym z punktów obrad były właśnie opłaty, które należy uiścić na dwa tygodnie przed startem ligi - twierdzi w rozmowie z katowickim Sportem Bogusław Trojan, Komisarz Ligi ZPRP.

- Z prezesem klubu Klaudiuszem Sevkoviciem byliśmy obaj na tym spotkaniu i nie przypominam sobie, aby padały jakieś kwoty i terminy - ripostuje w rozmowie z dziennikiem "Sport" Krzysztof Zioło, wiceprezes piłkarek ręcznych Ruchu Chorzów.


(…) Komisarz Ligi nie rozumie - jak to określa - "lamentu" działaczy. - Przecież do tej pory ponosili takie koszty, tyle że w trakcie sezonu. Jedyna zmiana dotyczy tego, że teraz płaci się przed startem ligi, o czym kluby doskonale wiedziały. To tak jak z pociągiem. Chcesz jechać, musisz kupić bilet przed wejściem - przekonuje Bogusław Trojan.

Więcej w dzienniku Sport->>>
 

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
7
porownanie....
olkuszanin | *.pl | 23.08.2013 20:40
Porownanie trojana jest smieszne.... dlaczego kluby maja placic za niewykonana usluge do przodu??? Pieniadze ktore kluby maja placic trafiaja na konta sedziow. Dlaczego wiec placic za mecze ktore beda w roku 2014 juz teraz?????? Kolejny idiotyzm kolegium ligi...
ZPRP vs kluby
kejba | *.pl | 23.08.2013 21:27
Widzę, że zmiana na niekorzyść klubów, a na korzyść ZPRP... Kluby ledwo przedą, a ZPRP jeszcze ich obarcza kasa za sędziów. Piłka ręczna w Polsce drodzy panowie z Centrali to nie Vive czy Wisła, to sporo mniejszych klubów, które nie są tak bogate... Dla dołu tabeli 40 tysi to poważny wydatek jakbyście nie wiedzieli... Co wynika z tej licencji? Koszty, koszty, koszty...
jak zwykle Śląsk dymi
lolo | *.pl | 23.08.2013 21:30
Zioło z Big Brotherem szaleją. jak się chce grac w ekstraklasie panowie, to trzeba płacić. Inni płacą i nie płaczą. Tylko jak zwykle Wy...
I liga
Kibic | *.pl | 23.08.2013 21:47
W I lidze kobiecej do zapłacenia jest 17 tysięcy, a to chyba jeszcze wiekszy kosmos niż 40 tysiecy dla zespołu superligi. Kluby I ligi niejednokrotnie budzet mają w okolicach 100 tysięcy. No ale grunt to dobre samopoczucie Związku!!!
ZPRP -najlepiej prosperujacy klub w polsce
vivek | *.pl | 24.08.2013 10:22
w sobie kryzysu centrala ma prawie 20 baniek, a pozostali po za kilkoma wyjątkami klepią biede aż miło. Opłaty są z kosmosu i tyle. Strzyżenie owieć jest potrzebne, ale i owca czasami może powiedzieć dość. Co będzie jak się wkur... całe stado?
wesoło
abc | *.pl | 24.08.2013 19:45
rzeczywiście na koniec czerwca poinformowano kluby o tej opłacie przy okazji walnego. Nowością są też ... oświadczenia klubów o niezaleganiu względem różnych instytucji. Co z tym fantem ;)
leśne dziadki
dzidziuś | *.pl | 30.08.2013 21:55
Panie Trojan nie ośmieszaj się jakie opłaty w trakcie sezonu po prostu robicie skok na kasę i wykończacie piłkę ręczną wszystko dla związku a nic zamiast dla klubów czas odejść już raz pan pokazał swoją klasę kazał grać mecz a póżniej raczkiem do tyłu ( szczecin-sącz )
Akademia Gniezno
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens