Handballowe zeszyty - apsek
ligi polskie
A A A
Szczypiorno Cup 2016: medaliści mistrzostw Polski w kaliskim turnieju
09.06.2016 12:55 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Już trzeci raz w Kaliszu zostanie rozegrany międzynarodowy towarzyski turniej piłki ręcznej mężczyzn. Jak co roku organizatorzy zapraszają w pierwszej dekadzie sierpnia do kolebki polskiego szczypiorniaka na wielkie klubowe emocje z czołowymi zespołami z polskich lig. Gościem zza granicy będzie tym razem ASV Hamm Westfalen.
 

Organizatorzy Szczypiorno Cup 2016 zapraszają na turniej do Kalisza (Fot. Piotr Jakóbczyk)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


W tegorocznym turnieju wystąpi w sumie osiem zespołów. To dwaj medaliści ostatnich Mistrzostw Polski: Orlen Wisła Płock i Azoty Puławy. W składze turniejowym są także Górnik Zabrze, niemieckie ASV Hamm Westfalen, Chrobry Głogów, Pogoń Szczecin oraz gospodarze MKS Kalisz i KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Organizatorzy długo trzymali kibiców w napięciu, co do składu turnieju. Sprawę jednak wyjaśnia Daniel Pawlak, jeden z pomysłodawców i organizatorów Szczypiorno Cup.

- Czekaliśmy nieco dłużej na potwierdzenie z Orlen Wisły Płock. W "Nafciarzach" zmieniał się trener i nie chcieliśmy wywierać nacisku na nowego szkoleniowca w Płocku Piotra Przybeckiego, który konstruował za sztabem trenerskim plan przygotowawczy swojej nowej drużyny do nowego sezonu. Cieszymy się, że jednym z etapów przygotowawczych płockiej ekipy będzie właśnie nasze Szczypiorno Cup 2016 - powiedział nam Daniel Pawlak.

Turniej zostanie rozegrany w dniach od 5-go do 7-go sierpnia w Kaliszu. Będzie to doskonała rozgrzewka przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio. Polacy zaczynają rywalizację z Brazylią o 21:40 właśnie 7-go sierpnia. Już drugi rok partnerem medialnym turnieju Szczypiorno Cup jest handball.pl.

Oficjalny skład turnieju Szczypiorno Cup 2016:

1. Orlen Wisła Płock (wicemistrz Polski)
2. Azoty Puławy (brązowy medalista MP)
3. Górnik Zabrze (PGNiG Superliga)
4. ASV Hamm Westfalen (Niemcy)
5. Chrobry Głogów (PGNiG Superliga)
6. Pogoń Szczecin (PGNiG Superliga)
7. MKS Kalisz (1. liga)
8. KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski (1. liga)

 

Turniej w Kaliszu to kolejny etap w przygotowaniach tego miasta do obchodów stulecia polskiej piłki ręcznej w 2018 roku.

 

Jak było w 2015 roku w Szczypiorno Cup? W zeszłorocznym turnieju triumfowała ekipa Azotów Puławy!

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens