ligi polskie
A A A
Szefowie klubów PGNiG Superligi liczą na rozmowy z prezesem ZPRP
19.01.2012 15:03 Źródło: Inf. własna
komentarzy 1
Niespełna dwa tygodnie temu, w tekście "Ponad 40 tysięcy złotych kar dla klubów! Prezesi idą na wojnę z ZPRP?", informowaliśmy o tym, że działacze klubów PGNiG Superligi nie pogodzili się z przedświątecznymi "prezentami" od Kolegium Ligi Związku Piłki Ręcznej w Polsce i umówili się na spotkanie, podczas którego mieli uzgodnić wspólne stanowisko w tej sprawie. Do takich rozmów doszło w ubiegłym tygodniu i wszystko wskazuje na to, że nie będzie to jednorazowa inicjatywa.
 
AZS Politechnika Koszalin został ukarany przez Kolegium Ligi ZPRP za niewłaściwie przygotowanie hali do meczu z wrocławskimi akademiczkami (fot. Marek Michałek)
Dołącz do nas na Facebooku!
 
Przypomnijmy tylko, że w komunikacie Kolegium Ligi ZPRP nr 8/2011/2012 z dnia 15 grudnia 2011 roku, podpisanym przez Komisarza Ligi - Bogusława Trojana, oprócz świątecznych i noworocznych życzeń, działacze dziesięciu klubów PGNiG Superligi mężczyzn i kobiet otrzymali informacje o karach za niewłaściwe przygotowanie hal do transmisji telewizyjnych. Za to, że mecze prezentowane na antenach telewizji Polsat nie odbywały się na wykładzinie z liniami tylko do piłki ręcznej oraz za brak band elektronicznych, nałożone zostały na kluby kary na łączną kwotę 42 tysięcy złotych.
 
Informacje zawarte w komunikacie Kolegium Ligi spotkały się z reakcją prezesa jednego z klubów, który zaproponował ligowym działaczom wspólne rozmowy. W ich trakcie mieli oni dyskutować nie tylko o wyżej opisanych karach, ale i o wątpliwościach dotyczących dokładnej daty zawarcia umowy pomiędzy ZPRP a telewizją Polsat na zbycie praw medialnych do spotkań PGNiG Superligi. Szeroko także o tej kwestii pisaliśmy w tekście "Ponad 40 tysięcy złotych kar dla klubów! Prezesi idą na wojnę z ZPRP?". Szefowie klubów chcieli również rozmawiać o pomysłach służących temu, by rozgrywki ligowe w piłce ręcznej stawały się coraz bardziej atrakcyjne dla kibiców, jak i sponsorów. 
 
Do spotkania doszło w ubiegłym tygodniu w Piotrkowie Trybunalskim i pojawili się na nim działacze dziewięciu klubów PGNiG Superligi, co świadczyć może o tym, że inicjatywa była trafiona. Jak się okazało, były to historyczne, pierwsze rozmowy w tym gronie, ale można się spodziewać się, że nie ostatnie.
 
Głównym efektem piotrkowskiej dyskusji była pisemna prośba wystosowana do prezesa ZPRP - Andrzeja Kraśnickiego o spotkanie, podczas którego poruszone zostaną problemy nurtujące kluby PGNiG Superligi. Do takich rozmów dojdzie prawdopodobnie w lutym, po powrocie szefa związku z mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w Serbii.
 
Działacze ukaranych klubów wystąpili także o zawieszenie wykonania decyzji podjętych przez Kolegium Ligi, do czasu rozwiania wszelkich wątpliwości dotyczących umowy pomiędzy ZPRP a telewizją Polsat.
 
Nie ulega bowiem wątpliwości, że Telewizja Polsat jest już na pewno właścicielem praw telewizyjnych do spotkań PGNiG Superligi mężczyzn i kobiet. Dowodem na to jest informacja, że spółka zależna Polsatu - Redefine zaprezentuje w czwartek 19 stycznia, w ramach internetowej platformy Ipla.tv, transmisję meczu 16. kolejki Superligi kobiet, w którym KSS Kielce zmierzy się z AZS-em AWF-em Gardinią Wrocław. Jednak będzie to dopiero pierwsza internetowa transmisja spotkania ligowego w sezonie 2011/2012, więc wygląda na to, że do ostatecznego zawarcia umowy pomiędzy ZPRP a telewizją Polsat nie doszło wraz z początkiem rozgrywek a o wiele później.
 
Być może dokładną datę zawarcia porozumienia pomiędzy ZPRP a telewizją trasmitującą spotkania PGNiG Superligi szefowie klubów poznają podczas spotkania z prezesem Kraśnickim. A ta infomacja jest bardzo ważna w kontekście kar, które zostały nałożone na kluby przez Kolegium Ligi.
 
Do sprawy będziemy powracać w kolejnych tygodniach.
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
1
gdzie opinie?
truso fan | *.dynamic.chello.pl | 21.01.2012 13:36
Ciekawe, że przed ME była cała masa opinii, teraz jak leśne dziadki wyjechały na wczasy do Serbii opinii nie ma. Nie ma czego bronić - sprawa jest jasna jak słońce. Brawo prezesi, chociaż raz udało Wam się dogadać. Teraz trzeba koniecznie zmienić system rozgrywek. Żeby uatrakcyjnić, zdynamizować i lepiej sprzedać produkt jakim jest żeńska piłka ręczna.
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens