Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Pogoń Szczecin
A A A
Kwiatkowski znalazł nowy klub - "nigdy nie mów nigdy"
06.09.2012 21:59 Źródło: inf. własna/Orlen Wisła Płock
komentarzy 1

Wyjaśniła się kwestia klubowej przynależności Zbigniewa Kwiatkowskiego, który pod koniec sezonu przygotowawczego musiał niespodziewanie pożegnać się z Orlenem Wisłą Płock. Obrońca i kołowy „Nafciarzy” rozwiązał kontrakt z wicemistrzem Polski i w tym sezonie będzie grał w Pogoni Gaz-System Szczecin – poinformowała klubowa strona wicemistrzów Polski.

 

Zbigniew Kwiatkowski będzie w tym sezonie bronił barw Pogon Szczecin (Fot. Archiwum)
Dołącz do nas na Facebooku!

 

Jak podały władze Orlen Wisły Płock kadra zespołu musiała być zmniejszona do 16-stu osób. Padło na Zbigniewa Kwiatkowskiego, który do niedawna stanowił o sile obrony wicemistrza Polski.


- Myślę, że jest to decyzja, która przyczyni się do rozwoju sportowego. Ze swojej strony życzę Zbyszkowi wszystkiego najlepszego w dalszej karierze, choć liczę, że to nie jest definitywny koniec przygody "Biga” z Nafciarzami – powiedział prezes Orlen Wisły Płock.


- Żeby nie być gołosłownym, chciałbym przy najbliższej okazji przekazać Zbyszkowi symboliczną koszulkę "Pasiaka" z numerem 2 i zapewnić, że ten numer będzie czekał na jego powrót. Cieszę się, że rozstaliśmy się w sposób dający szansę współpracy w przyszłości - dodał Andrzej Miszczyński.


Zarząd płockiego klubu podpisał porozumienie ze Zbigniewem Kwiatkowskim, na mocy którego został on wolnym zawodnikiem. Nie na długo. Szybko zdecydował się na grę w beniaminku PGNiG Superligi – Pogoni Gaz-System Szczecin.


- Przyznam, że odebrałem sporo telefonów, ale oferta Szczecina była najkonkretniejsza. Nie owijali w bawełnę, przedstawili swoje możliwości. Rozmowa była krótka i na temat. Pod względem sportowym również jest to zespół bardzo ambitny, o czym mogą świadczyć wzmocnienia z przerwy letniej. Są przesłanki, żeby wierzyć, że będzie to w tym sezonie bardzo ciekawa drużyna - przewiduje Zbigniew Kwiatkowski.

 

Już w pierwszym meczu Orlen Wisły w sezonie przeciwko MMTS Kwidzyn kołowemu podziękowali za lata gry kibice. Sam zawodnik był mocno wzruszony.

 

- Chciałbym podziękować kibicom za to, co zrobili na meczu z Kwidzynem. Serce zaczęło mocniej bić. Myślę, że niedługo będę mógł im jeszcze osobiście podziękować, bo już niedługo zawitam ponownie do Płocka - mówił Zbigniew Kwiatkowski.


Rosły zawodnik nie wyklucza nawet powrotu do Płocka, z którym wiążą go wielkie emocje.

 

- Powrót w przyszłości do Wisły? Nigdy nie mów nigdy. Mam jednak swoje plany, wizje. Chciałbym się teraz skupić na ciężkiej pracy w nowej drużynie, żeby rozwijać się pod względem sportowym. Oczywiście z Płockiem jestem zżyty emocjonalnie i pewnie jeśli kiedyś pojawi się taka możliwość ponownego założenia niebiesko-biało-niebieskiej koszulki, na pewno to rozważę - mówi o przyszłości Kwiatkowski.


Kibice Orlen Wisły będą mieli okazję spotkać się ze Zbigniewem Kwiatkowskim już 22 września, kiedy zawodnik przyjedzie na ligowy mecz do Płocka już w barwach szczecińskiej Pogoni.

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń + 2 (2 głosów)
 
podziel się artykułem
1
Powodzenia
bolo | *.pl | 07.09.2012 18:28
Szkoda. Dziękujemy i powodzenia w nowym klubie.
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens