Handballowe zeszyty - apsek
Vive Tauron Kielce
A A A
Bombowy kontrakt Vive - Bombac zagra w Kielcach
28.12.2015 19:01 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Słoweński rozgrywający Dean Bombac będzie zawodnikiem naszego klubu. 26-letni playmaker od 1 lipca 2016 roku dołączy do Vive Tauron Kielce.

 

Dean Bombac nowym zawodnikiem Vive od 1. lipca 2016 roku (Fot. VTK Media Team)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!

 

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi z faktu, że udało nam się pozyskać jednego z najlepszych zawodników na świecie. Dean Bombac będzie wzmocnieniem dla naszego zespołu. Wspaniałą formę prezentuje  już w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów - powieudzia prezes Vive, Bertus Servaas.

 

Zawodnik węgierskiego MOL-Pick Szeged w tej edycji Velux EHF Champions League ma znakomite statystyki. W tej chwili ma na swoim koncie już 73 gole i plasuje się na drugim miejscu w zestawieniu najskuteczniejszych zawodników. 

 

Wcześniej słoweński rozgrywający reprezentował barwy – Cimosu Koper (Słowenia), Dinama Mińsk (Białoruś) i Pays d’Aix UC (Francja). Mierzący 188 centymetrów zawodnik ma na swoim koncie już 48 występów w reprezentacji Słowenii. Dean Bombac jest w składzie reprezentacji swojego kraju na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Polsce.

Z końcem sezonu 2015/16 Vive opuści Denis Buntić, który trafił do stolicy regionu świętokrzyskiego w lipcu 2011 roku.

 

- Chciałbym podziękować za lata gry i wszystkie zdobyte sukcesy. Wierzę, że w drugiej części sezonu Denis zaprezentuje wysoką formę i wspólnie zdobędziemy kolejne tytuły - ocenia sternik kieleckiego klubu. Chorwacki rozgrywający jak dotąd zdobył z „żółto-biało-niebieskimi” cztery złote medale Mistrzostw Polski i dwukrotnie uczestniczył w turnieju finałowym Ligi Mistrzów - Final Four w Kolonii.

Od kilku dni w zagranicznych i polskich media pojawiają się informację o przyszłości dwóch zawodników naszego klubu - Julena Aginagalde i Ivana Cupicia. Prezes Vive Tauron Kielce zabrał także głos w tej sprawie.

 

- Jeśli chodzi o Julena  to nigdzie się nie wybiera. Zawodnik ma ważny kontrakt na najbliższe lata, które spędzi w Kielcach. Trochę bardziej skomplikowana jest sytuacja z Ivanem, który rozważa ofertę z Vardaru Skopje, ale ma jeszcze ważny przez dwa lata kontrakt z naszym klubem. Cały czas trwają rozmowy w tej sprawie - dodał Servaas.

Rozmowy w sprawie składu zespołu na kolejne sezony prowadzone są niemal nieustannie.

 

- Wszystkie informacje będziemy publikować na bieżąco. Nie chcę mówić o szczegółach, żeby nie zadziałało to negatywnie na trwające właśnie rozmowy - zapewnił sternik kieleckiego klubu.

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens