Belka - przyjaciel recznej
Vive Tauron Kielce
A A A
Cupić ujawnił dlaczego wybrał Vive
28.03.2012 15:24 Źródło: inf. własna/vivetargi.pl
komentarzy 2

Wiem, że to miejsce w którym jeszcze bardziej się rozwinę. Z tym klubem chcę osiągnąć bardzo wiele – mówi w pierwszej rozmowie z oficjalną stroną klubu, Ivan Cupić, który przyznał także, że miał ciekawe oferty z innych bardzo mocnych klubów.

 

Ivan Cupić w przyszłym sezonie zagra w Vive (Fot. P.Ptak/VTK)
Dołącz do nas na Facebooku!  

 

VTK: Jak długo zastanawiałeś się nad propozycją z Vive Targi Kielce?


Ivan Cupić (skrzydłowy Rhein-Neckar Loewen): Niedługo, jakieś dwa czy trzy tygodnie. Rozmawiałem z moim menagerem i prezesem klubu - Bertusem Servaasem. Odbyliśmy trzy rozmowy i to, co ustaliliśmy bardzo mi się spodobało. Dlatego właśnie wczoraj podpisałem trzyletni kontrakt z klubem z Kielc. Poza propozycją z Kielc miałem dwie inne oferty z AG Kopenhaga i Metalurga Skopje. Zdecydowałem się jednak na to, że chcę w Kielcach chce się włączyć w projekt budowy europejskiego klubu.


Rozmawiałeś z polskimi zawodnikami grającymi obecnie w Rhein Neckar Loewen?

 

- Jasne, że tak. Rozmawiałem z Karolem Bieleckim i Krzyśkiem Lijewskim, którzy bardzo chwalili klub. Najwięcej jednak konsultowałem swoją decyzję z moim przyjacielem – Grześkiem Tkaczykiem. Wszyscy wypowiadali się w samych superlatywach o klubie i celach na przyszły sezon. Mówili, że Bertus Servaas to prezes, który chce zbudować w Kielcach naprawdę solidną drużynę. To wszystko zadecydowało, że na końcu podjąłem decyzję o związaniu się właśnie z Kielcami. Wiem, że to miejsce, w którym będę mógł się jeszcze rozwijać i z tym klubem chcę bardzo wiele osiągnąć.

 

To także był jeden z powodów dla których wybrałem właśnie Kielce.
Ivan Cupić
Kiedy grałeś w Kielcach z Gorenje i Rhein-Neckar Loewen, to myślałeś że kiedyś chciałbyś tutaj zagrać?

 

- Takie myśli były, ale jestem profesjonalistą i skupiałem się wyłącznie na jak najlepszej grze w barwach Gorenje i  "Lwów". Te mecze dobrze pamiętam. Utkwiła mi w głowie wspaniała atmosfera i ludzie na trybunach, którzy kochają ten sport i stwarzają wspaniałą otoczkę dla tej dyscypliny. Jestem zawodnikiem, dla którego liczy się atmosfera na trybunach, to bardzo motywujące dla mnie. Muszę przyznać, że to także był jeden z powodów dla których wybrałem właśnie Kielce.

 

Jakie są Twoje oczekiwania na kolejne sezony, które spędzisz w Vive Targi Kielce?


- Drużyna jest coraz lepsza z sezonu na sezon. Prezes Servaas dokłada wszelkich starań, żeby ściągnąć do Kielc solidnych zawodników. W kolejnym sezonie na pewno zespół będzie walczył, żeby dojść jak najdalej w Lidze Mistrzów. Celem są również oczywiście zdobycie Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski.


Kiedy przyjeżdżasz do Kielc?


- Myślę, że w maju pojawię się w Kielcach na spotkaniu z prezesem Servaasem i trenerem. Mam żonę i dwójkę dzieci. W nowym domu chcę zamieszkać razem z moją rodziną. Po sezonie będzie czas na przeprowadzkę i wypełnienie wszelkich formalności.

 

Wcześniej byłem w Kielcach tylko w hotelu i w Hali Legionów, więc nie wiedziałem miasta. Teraz będę przez trzy lata, na pewno poznam to miejsce dużo lepiej.

 

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
2
Welcome
kornik | *.pl | 29.03.2012 10:14
Ivan, przywitamy Cię po królewsku. Dla mnie jesteś debeściakiem Nr 1 w Iskierce. Już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę Cię w Żółtej koszulce - w akcji.
bajerant
realista | *.pl | 29.03.2012 13:45
Uważaj bo orgazmu dostaniesz od zachwytu,on tu przyjechał na odpoczynek a nie do pracy. Tam by musiał zasuwać a tu ...relaks , już wiecie dlaczego wybrał VIVE , mimo " innych " propozycji.
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens