I Love Handball - Belka duza 2
Vive Tauron Kielce
A A A
Kielce Cup 2013: uwaga na Chrapkowskiego i Aguinagalde
30.07.2013 19:44 Źródło: vivetargi.pl/Echo Dnia
komentarzy 0

Piłkarze ręczni Vive Targów Kielce już na początku sierpnia zagrają w pierwszym poważnym sprawdzianie przed zbliżającym się sezonem PGNiG Superligi. Mistrzowie Polski będą gospodarzem corocznego turnieju Galeria Echo Kielce Cup. Uwaga kibiców będzie szczególnie zwrócona na nowe nabytki Vive: Julena Aguinagalde i Piotra Chrapkowskiego.

 

Fragment plakatu turnieju (Fot. mat. prasowe)
Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!

 

Co prawda w Hali Legionów kibice zobaczą nowych wspomnianych zawodników, ale też zabraknie dwójki graczy, którzy leczą kontuzje. Chodzi o rozgrywającego Urosa Zormana i skrzydłowego Thorira Olafssona.

 

W turnieju, oprócz Vive, zobaczymy niemieckie Frisch Auf! Goeppingen, Mieszkow Brześć i Tatrana Preszów. Drużyny przez trzy dni – od 1-go do 3-go sierpnia - będą walczyć systemem każdy z każdym.


- Zagramy z zespołami, które o dobre dwa, trzy tygodnie wyprzedzają nas w przygotowaniach. To nie chodzi o to, kto w jakiej jest formie, ponieważ każdy idzie innym cyklem przygotowań do sezonu. Dlatego te mecze turnieju będą trudne, jeśli chodzi o fizyczną pracę zespołu. Po 10 dniach treningu już chłopaki trochę mają w nogach - powiedział trener Bogdan Wenta.


Galeria Echo Kielce Cup 2013 będzie okazją do zobaczenia w hali Legionów nowych zawodników Vive Targi Kielce: Piotra Chrapkowskiego i Julena Aginagalde.
 

- Pewne akcenty z piłką już trenujemy. Większe trudności z wprowadzeniem będzie miał na pewno Julen Aginagalde. Ze względu na barierę językową plus poszukiwanie mieszkania i cała logistyka związana  z przenosinami. Na razie zawodnicy się poznają i uczą współdziałania na parkiecie - dodał szkoleniowiec mistrza Polski.
 

Choć Vive jest jeszcze w trakcie ciężkich przygotowań, to poważnie podchodzi do zawodów. Pierwszym rywalem kielczan będzie Mieszkow Brześć.
 

Turniej rozpocznie się już 1 sierpnia w czwartek meczem z  białoruskim Mieszkowem Brześć.
 

- Będziemy walczyć jak zawsze. Jesteśmy w innej fazie przygotowań, nogi zawodników są ociężałe. Mamy dużo biegania i siłowni. Turniej Galeria Echo Kielce Cup będzie dla nas urozmaiceniem - zakończył szkoleniowiec "żółto-biało-niebieskich".

 

Terminarz turnieju Galeria Echo Kielce Cup 2013:

 

1. sierpnia 2013:
Godz. 17.00 - Tatran Preszów - Frisch Auf! Goeppingen
Godz. 19.00 - Vive Targi Kielce - Mieszkow Brześć

 

2. sierpnia 2013:
Godz. 17.00 - Mieszkow Brześć - Tatran Preszów
Godz. 19.00 - Vive Targi Kielce - Frisch Auf! Goeppingen

 

3. sierpnia 2013:
Godz. 11.00 - Frisch Auf! Goeppingen - Mieszkow Brześć
Godz. 13.00 - Vive Targi Kielce - Tatran Preszów 

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Akademia Gniezno
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens