Vive Tauron Kielce
Kielce Cup 2013: zwycięstwa Vive i Frisch Auf! na początek
01.08.2013 22:59 Źródło: inf. własna/Echo Dnia

Rozpoczęła się kolejna edycja corocznego turnieju Galeria Echo Kielce Cup, rozgrywanego w kieleckiej Hali Legionów. Tym razem w stawce zespołów walczących o triumf oprócz gospodarzy znaleźli się: Frisch Auf! Goppingen, Tatran Preszów oraz Mieszkow Brześć.

Mateusz Jachlewski zdobywa gole dla Vive (Fot. P.Ptak/VTK Media Team)
 Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!

W meczu otwarcia zmierzyli się ze sobą przedstawiciel Bundesligi oraz mistrz Słowacji. Mecz był wyrównany z lekkim wskazaniem na Goppingen. Ostatecznie niemiecki zespół pokonał rywali 34:32.

Głównym wydarzeniem pierwszego dnia turnieju było jednak stracie gospodarzy z Białorusinami. Kibice zgromadzeni w Hali Legionów czekali z niecierpliwością na debiut przede wszystkim Juliena Aginagalde, ściągniętego z Atletico Madryt. Powitali go gorąco, nieco gorzej przyjęli innego nowego zawodnika, ściągniętego z odwiecznego rywala-płockiej Wisły, Piotra Chrapkowskiego.

Początek spotkania należał do Vive. Podopieczni trenera Bogdana Wenty imponowali skutecznością pod bramką rywali, gorzej natomiast wyglądała ich gra w obronie. Efektowne rzuty skutecznie kończył Bielecki, dobrze prezentował się Strlek.

Po kilkunastu minutach gry w szeregi kielczan wkradło się lekkie rozprężenie, goście zaczęli odrabiać straty. Nie trwało to jednak długo i zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 14:10 dla Vive Targów Kielce.

Druga część gry rozpoczęła się korzystnie dla kielczan. Po siedmiu minutach przewaga gospodarzy wzrosła do ośmiu bramek, co zaowocowało wzięciem czasu przez trenera Mieszkowa.

Z dobrej strony pokazał się nowy nabytek kielczan, Aginagalde, który ze spokojem kończył akcje Vive. Uśpieni wysokim prowadzeniem „żółto-biało-niebiescy” oddali pole gościom, co spowodowało nerwową końcówkę. Ostatecznie Vive Targi Kielce pokonało Mieszkow Breść 29:26. W piątek kielczanie zmierzą się z Goppingen.

Vive Targi Kielce - Mieszkow Brześć 29:26 (14:10)

Vive: Szmal, Losert - Strlek 5, Jachlewski 1 – Bielecki 3, Chrapkowski 2 – Rosiński, Tkaczyk 2 – Lijewski 1, Buntić 4 (3) – Cupić 6 (1) – Musa, Aginagalde 5, Grabarczyk.

Mieszkow: Pesić  – Djukić 1, Atajevas, Markotić 4, Kniaziew 2 (2), Szumak 3, Vukić 2, Baranow 5, Karacić 2, Srsen 1, Astraszapkin 3, Wołyncew 3.