Vive Tauron Kielce
A A A
Pechowy łokieć Tomczaka - cztery miesiące przerwy po operacji
26.06.2012 20:13 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Bartłomieja Tomczaka czeka co najmniej czteromiesięczna przerwa w treningach. Reprezentant Polski we wtorek przeszedł zabieg na stawie łokciowym w jednej z poznańskich klinik. O zabiegu poinformował lekarz kadry dr Maciej Nowak.

 

Bartłomieja Tomczaka czeka cztery miesiące przerwy w grze (Fot. K.Gucma/zprp.pl)
Dołącz do nas na Facebooku!


- W porozumieniu z doc. Przemysławem Lubiatowskim przeprowadziliśmy dodatkowego konsultacje polegające na badaniach USG. To przesądziło o konieczności leczenia operacyjnego - wyjaśnił dr Nowak.

Zabieg polegał na oczyszczeniu  stawu łokciowego z resztek krwiaka oraz usunięciu fragmentów chrzęstno-kostnych stawu łokciowego. Jednocześnie dokonano rekonstrukcji więzadeł pobocznych operowanego stawu, wzmocniono uszkodzoną torebkę stawową i wykonano fiksację kotwicami pozostałych więzadeł.

Zawodnik w klinice pozostanie do soboty.  Lekarze opracowują program rozpoczęcia jak najszybszej rehabilitacji pooperacyjnej.

- Przewidujemy, że czas powrotu do treningów z pełnym obciążeniem może nastąpić najwcześniej za cztery miesiące – zakończył lekarz kadry Polski.

Przypomnimy, że Tomczak kontuzji nabawił się w połowie czerwca br. podczas pierwszego meczu play-off do mistrzostw świata 2013 przeciwko Litwie. Na imprezę w Hiszpanii z pewnością będzie gotowy.

oceń + 2 (2 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens