Vive Tauron Kielce
Vive jedyne w Europie - trzy medale ME i każdy w innym kolorze!
29.01.2012 19:07 Źródło: Inf. własna
komentarzy 7

Vive Targi Kielce jest ewenementem na skalę europejską. Prezes Bertus Servaas ma wielkie powody do radości, bo w prowadzonym przez niego klubie gra trzech medalistów Euro 2012, którzy zdobyli krążki w każdym z możliwych kolorów. Żadna inna europejska drużyna nie może się pochwalić takim osiągnięciem.

Marcus Cleverly - bramkarz Vive Targów Kielce i reprezentacji Danii - złoty medalista Euro 2012 (fot. Patryk Ptak/vivetargi.pl)
Dołącz do nas na Facebooku!

Zestaw kieleckich medalistów mistrzostw Europy wygląda następująco: Marcus Cleverly wraz z Danią sięgnął po złoto, Rastko Stojković wywalczył srebro z Serbami a na szyi Chorwata Denisa Bunticia zawisł brąz.

Oprócz prezesa Servaasa pewne powody do satysfakcji ma trener Bogdan Wenta. Choć selekcjoner Polaków wywalczył ze swoją drużyną tylko 9. miejsce na Euro, to jednak pod jego okiem trenowali w obecnym sezonie Cleverly, Stojković i Buntić. Dopiero ostatnie tygodnie przed mistrzostwami Europy ci trzej zawodnicy spędzili na zgrupowaniach reprezentacji narodowych.

W dodatku czwarty kielczanin - Słoweniec Uros Zorman został wybrany do siódemki All Start Euro 2012 jako najlepszy środkowy rozgrywający.

No cóż... Jak to mawiają - od przybytku głowa nie boli.

oceń + 10 (10 głosów)

7
to fakt
kibic | *.pl | 29.01.2012 21:58
tej satysfakcji nikt nam nie zakwestionuje i nie odbierze.Jest to w zasadzie jakiś fakt do dumy dla prezesa,klubu,miasta i kibiców.
a vive z takimi grajkami nie awansuje do fazy pucharowej lm :))
Obsrwator | *.pl | 30.01.2012 11:15
Medalistów to my mamy,a zespół z tego będzie ?
Obsrwator | *.pl | 30.01.2012 11:20
Medalistów to my mamy,a zespół z tego będzie ? On to sprawił,że tak pięknie grają. Napiszcie wreszcie raz ,że 9-te miejsce to porażka(co mistrzostwa to niżej)
Brawo panowie !
kibic | *.pl | 30.01.2012 14:44
Uros nie przez przypadek wygrał nam w Lidze Mistrzów już kilka spotkań np. mecz o wszystko z Fuchse Berlin albo z Niedźwiedziami w Moskwie. Ładnie rozgrywał także w meczu z duńskim Silkeborgiem. Klasa. Ogólnie większość zawodników z Kielc zaliczyło dobry turniej w Serbii. Na Mistrzostwach Europy w Serbii zawodnicy reprezentujący na co dzień nasz klub, zdobyli łącznie 122 bramki. M.Jurecki-21, G.Tkaczyk-19, D.Buntić-19, U.Zorman-19, T.Olafsson-18, P.Kuchczyński-16, R.Stojković-9, M.Zaremba-1, M.Cleverly... i do tego dużo asyst (sam Zorman 40 asyst). Mimo, że w LM grupa śmierci to 6 punktów już jest i wciąż zespół jest w grze a nie byłoby tego bez tak wspaniałych zawodników jak Zorman, Tkaczyk, Jurecki czy Buntić. Brawo dla działaczy i sponsorów za to co robią dla kieleckiej piłki ręcznej.
.
WP_1947 | *.pl | 30.01.2012 15:33
duże lepiej zaprezentowali się zawodnicy Vive którzy nie zdobyli medalu czyli Zorman i Olaffson. Marcus pograł raptem z 20min, Rastko i Denis też byli wstawiani aby dać odpocząć podstawowym graczom. Nie zmienia to jednak faktu,że to super sprawa dla klubu i jest to jak najbardziej wartość dodana. Wisła niestety nie miała zagranicznego reprezentanta na ME pomimo,że również mamy sporo obcokrajowców w składzie.